5 trudnych zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Jak wiemy różnych epokach charakterystyczne cechy malarstwa i rzeźby zmieniały się. Dajmy na to antyk, gdzie antyczna rzeźba jest w zdecydowanej większość poświęcona tematowi nagiego ciała, podobnie malowidła przedstawiały nagich ludzi. Jednak twórca pierwszej rźeźby nagiej bogini Afrodyty, oskarżony został o świętokradztwo.
Średniowieczne malarstwo było w całości religijne, a chrześcijanie, w przeciwieństwie do Greków, wstydzili się nagości i uważali ją za coś niestosownego. Stąd też przez setki lat Jezus, Matka Boska i wszyscy święci byli starannie ubierani.

Napisałam streszczenie artykułu, ale z tą częscią mam problem Mogę prosić o pomoc?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe