Zaproszenie na urodziny! Błagam!!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Treść zadania:

Twój kolega z Niemiec przyjechał na wakacje do polski.
Zaproś go na swoje urodziny. W zaproszeniu:
- podaj termin przyjęcia,
- podaj miejsce przyjęcia,
- poinformuj, kto będzie obecny na przyjęciu,
- wyraź nadzieję, że kolega przyjedzie.

Jestem w pierwszej klasie liceum i uczę sie niemickiego pierwszy rok.. wiec prosze żeby było to jak w jak najprostszej postaci napisane :))
z góry dzieki.
Arek
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na tej stronie "zaproszenie" to pojawi ci się kilka wzorców zaproszeń, zarówno po polsku jak i po niemiecku; w końcu to dość "oklepany" temat. Z tego co ja znalazłam tj.:
np. Einladung!
Sie sind hiermit herzlich auf meine Geburtstagsparty eingeladen, die am 5. April 2008 um 18:00 bei mir zuhause stattnehmen wird. Wir werden viel Spaß haben. Ich hoffe du kommst. A po polsku to tak będzie brzmiało:
Zaproszenie!
Serdecznie zapraszam na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się 5 Kwietnia 2008 roku, o godzinie 18, u mnie w domu. Będzie świetna zabawa. Mam nadzieję, że przyjdziesz.

albo
Liebe Ewa,
Ich möchte dir zu deinem 17. Geburtstag gratulieren. Ich möchte dir zu Geburtstagparty einladen, welche wird am 21. August2006 um 18:00 stattfinden in Haus meine Eltern.Auf Party wird sehr guter Spaß.Kammen meine vier Freundinnen und drei Freunden, nähmlich : Magda, Karolina, Ania, Ola, Michal, Pawel i Krzysiek.Bitte ich sehr auf daß du wirst ganz bestimmt.

......
Hör mal zu, ich hab Fehlern gemacht ...aber eine 1 wirst du nicht bekommen xD
Bitte um Korrektur.
......
(tłumaczenie)Droga Ewo!
Z okazji Moich 17 urodzin chcialabym Cie zaprosic na przyjecie urodzinowe ktore odbędzie sie 11 sierpnia 2006 roku w domu moich rodzicow o godzinie 18.00. Na przyjęciu bedzie wiele dobrej zabawy. Przyjdą moje cztery kolezanki i trzech kolegów, Magda,Karolina, Ania,Ola Michał, Paweł i Krzysiek. Serdecznie prosze aby ciebie nie zabrakło

Jak sam widzisz wystarczy troche poszperać... Dodasz z 2 zdania od siebie, coś zamienisz kolejnością i gotowe...
dzięki xD

pzdr.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie