Przydatne na wymianę polsko-niemiecką...

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Mam pewien problem. Otóż 26 maja wyjeżdżam na wymianę do Niemiec. Wcześniej jednak chciałabym zapoznać się z moją Niemką, u której będę mieszkać. Mam jej e-mail, numer komórki itd. ale... nie mam pojęcia jak zacząć do niej pisać. Prosiłabym o pomoc w napisaniu 1 listu =)

"Hi, Lara =)
Ich bin Oliwia. (...)"

Co mogę napisać dalej? I jak napisać, że jadę do niej na wymianę?
Proszę o pomoc i dziękuję!
Proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne =(
Oj Oliwia, po pierwsze tam nikt ci nie pomoze w porozumiewaniu sie, a po drugie... chetnie postaram sie ci pomoc. Zacznijmy od tego ze w jezyku niemieckim nie ma okrslenia hi, co najwyzej jest o wyraz zapozyczony, napisz zamiast tego "hallo" po podaniu imienia napisz ile masz lat do jakiej szkoly chodzisz, jaki masz charakter, czym sie interesujesz, co robisz w wolnym czasie, z kim sie potykasz czy masz wielu przyjaciol, jakie masz zwyczaje (uwazam ze to wazne bo bedziesz mieszkala z nia pod jednym dachem, tak?), jak wyglada twoj codzienny dzien... napisz tez ze bardzo chcialabys zebyscie zostaly przyjaciolkami i chcialbys sie od niej uczyc niemieckiego a ty ja choc podstaw polskeigo etc. pzdr i zycze powodzenia na wymianie

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa