opis wygłądu

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

1-30 z 65
poprzednia |
proszę was pomożcie mi w napisaniu przykładowego anonsu do gazety w ktorym zamieszcze takie informacje
-wiek
-wyglad zewnetrzny
-zainteresowania
-powodu dla ktorego zamieszczam to ogloszenie
A jaki jest twój powód? Można się tego dowiedzieć?
tj.
Cześć!
Mam 20 lat. Mam krótkie brązowe włosy, niebieskie oczy, szczupłą sylwetkę, interesuję się różnego rodzaju muzyką, sportami ekstremalnymi, lubię dobre imprezy. Zamieściłem to ogłoszenie w tej właśnie gazecie ponieważ lubię poznawać nowych ludzi.
Mam jeszcze notatkę i dwa listy do napisania jeśli byłaby taka możliwość pomogli byście mi?? :( Proszę
Notatka:
Przyjechał do Ciebie znajomy z Austrii. Teraz musisz wyjść, ale macie się później spotkać. Sporządź dla znajomego notatkę zawierającą następujące informacje:
- kiedy się spotkacie,
- gdzie się spotkacie,
- jak tam dojść,
- ile czasu potrzeba na dojście.
List 1:
Twoja znajoma z Niemiec pyta cię o plany na wakacje. Napisz do niej list. Podaj:
- z kim i dokąd wybierasz się na wakacje.
- jakim środkiem lokomocji pojedziecie i jak długo potrwa podróż,
- co wiesz o tym miejscu i dlaczego chcesz właśnie tam pojechać,
- co tam będziesz robił i jak długo tam zostaniesz.
Nie umieszczaj żadnych adresów,. Długość 12[tel]słów
List 2:
Planujesz wyjazd do Austrii i chciałbyś spotkać się ze znajomymi. Napisz do nich list. Poinformuj:
- kiedy i do jakiej miejscowości przyjedziesz,
- gdzie będziesz mieszkał i jak długo,
- co będziesz robił i kiedy masz wolny czas,
- kiedy możecie się spotkać i jak mogą się z Tobą skontaktować.
Nie umieszczać adresów. 12[tel]słów.
Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
hallo jest tam kto?? Prosze o odpowiedz :(
Jak wrzucisz jeszcze 10 innych zadań niezwiązanych z tytułem tematu to odpowiedzi na pewno spłyną w trymiga.
Ich bin 20 Jahre alt. Ich habe kurze, braun Haar. Ich bin hoch und habe durchtrainierte Gestalt. Ich interresiere mich musik, sport und gute Veranstaltung. Ich gebe diese Aushang, weil ich wolle lernen Neue Menschen zu.

Czy to jest dobrze? czy cos trzeba zmienic prosze pomozcie
Ich bin 20 Jahre alt. >OK

Ich habe kurze, braun Haar. > das Haar, die Haare

Ich bin hoch und habe durchtrainierte Gestalt. > wysoki w odniesieniu do ludzi to "groß";
spójrz, co znaczy Gestalt: http://de.pons.eu/dict/search/results/?q=gestalt&in=&l=depl

Ich interresiere mich musik, sport und gute Veranstaltung. > muzyka i sport to rzeczowniki - wielką literą; sich FÜR (+Dativ)etwas interessieren
gute Veranstaltung?

Ich gebe diese Aushang, weil ich wolle lernen Neue Menschen zu.> Aushang to wywieszka, ogłoszenie to Anzeige; dawać ogłoszenie: e. Anzeige AUFgeben; po weil czasownik na końcu zdania; skąd się wzięło "zu"?; sprawdź w słowniku "poznać"
edytowany przez white-apple: 20 wrz 2010
to jak napisac wysportowana sylwetka?? bo nigdzie nie moge nic innego znalesc tylko gestalt
sportliche Figur

Można też napisać "durchtrainierte Figur" albo "durchtrainierter Körper" ale to już krok dalej od wysportowanej sylwetki - polski odpowiednik to "wyrzeźbiony".
a czym zamienic to gute veranstaltung jako dobra zabawe??
party
Ich gebe diese Anzeige auf, weil ich wolle kennen Neue Menschen lernen.


czy to zdanie jest poprawne??
Cytat: lidusia1990
weil ich wolle kennen Neue Menschen lernen.

Nein.
http://de.wiktionary.org/wiki/kennenlernen_%28Konjugation%29
http://de.wiktionary.org/wiki/wollen_%28Konjugation%29
edytowany przez bongo-bongo: 20 wrz 2010
chcialam zebyscie mi pomogli a wy mi tylko zaprzeczacie i ja dalej nie wiem jak to napisac zeby bylo dobrze ;(
Kto ci tu zaprzecza? white_apple ci wszystko napisała. Ale ty nie czytasz. Dostajesz linki po to, aby zobaczyć, jak się odmienia po niemiecku. Ale tobie to wisi! Co to jest "ich wolle"? Skąd masz tę bzdurę! Jak się buduje niemieckie zdanie, a w szczególności formę z "weil"??? Przecież tego nie ma w żadnej książce. Gotowca ode mnie nie dostaniesz. Musisz ruszyć własną żarówę, albo czekać do wieczora na Moko. Ist das klar?
klar....
Cytat: lidusia1990
chcialam zebyscie mi pomogli a wy mi tylko zaprzeczacie

Jak sobie życzysz, mogę Ci przytakiwać czegokolwiek nie napiszesz.

Cytat: lidusia1990
Ich gebe diese Anzeige auf, weil ich wolle kennen Neue Menschen lernen.

1. Napisałam Ci wyżej, że po "weil" orzeczenie jest na końcu zdania.
2. sprawdź jak się odmienia "wollen"
3. spójrz jak się buduje zdania z czasownikami modalnymi (dla jasności: chodzi mi o "wollen")
4. "neu" to przymiotnik

Jedno proste zdanie, a tyle radości, co nie?
no, i teraz nam się Lidka rozryczała...
mam nadzieję, że nie
chociaż na to wygŁąda
nie rozryczala sorki ale musialam wyjechac
Ok, to jak, probujesz poprawić?
mogę poprawić choć nie wiem co z tego wyniknie... Może nowy powód do radości dla was
tylko powiedz mi dlaczego weil znaczace tu poniewaz ma byc na koncu zdania??
Ich gebe diese Anzeige auf, weil ich will kennenlernen Neue Menschen.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 65
poprzednia |

« 

Inne

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie