zabytki Wrocławia

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Jutro jadę na projekt z niemcami do Wro, muszę opowiedzieć im trochę o zabytkach, bardzo proszę o pomoc, będę to czytał, więc nie chciałbym mieć błędów. Z góry dziękuję za pomoc:
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu należy do tradycji. W tym roku jego formuła jest inna: nawiązująca do największych i najpiękniejszych jarmarków Europy. Na ludzi co roku czeka ponad 140 stoisk, gdzie mogą kupić pamiątki, słodycze, rękodzieła czy naczynia wykonane z drewna oferowane przez kupców z Austrii, Niemiec i Polski. Mimo wszystko największą atrakcją jest grzaniec, który wrocławianie tak lubią. Cały jarmark otacza 300 choinek. Co roku odwiedza go ponad 100 tysięcy osób, najwięcej z Polski, Niemiec i Czech.
Wrocławskie krasnale po raz pierwszy pojawiły się w 2001 roku podczas jednego z happeningów. Dziś na całym rynku jest ich 270 i ich liczba ciągle rośnie. Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali i wydawane broszurki dla turystów chcących połączyć odnajdywanie figurek ze zwiedzaniem Wrocławia. W internecie dostępna jest ich strona, na której można znaleźć lokalizację każdego z nich, oraz wygląd i nazwę.
Kościół św. Marii Magdaleny jest jednym z najstarszych świątyń lewobrzeżnego Wrocławia. Oczywiście cała świątynia powstawała etapami, a najintensywniejsze prace miały miejsce w latach 1342-1359. Budowę dwóch monumentalnych, czworobocznych wież o wysokości 72 metrów rozpoczęto w 1331 roku i ukończono w latach osiemdziesiątych piętnastego wieku. Niestety wiele z dawnych elementów nie przetrwało do dnia dzisiejszego, gdyż kościoła nie omijały liczne pożary. Do Katedry zawsze warto zajść na chwilę zadumy i modlitwy, ale koniecznie trzeba także wziąć udział w koncercie w czasie festiwalu Wratislavia Cantans.
Stary ratusz jest unikatowym w skali europejskiej zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Położony w centrum miasta powstawał w kilku etapach budowlanych na przestrzeni około 250 lat, Pełnił rolę siedziby władz miejskich i wrocławskiego sądownictwa, służył wszystkim mieszkańcom miasta. Od początku swojego istnienia Ratusz był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych i miejscem reprezentacyjnym, gdzie władze Wrocławia podejmowały dostojnych gości. Tradycja ta kontynuowana jest do dzisiaj. W murach Ratusza gościli najważniejsi światowi przywódcy, monarchowie, duchowni oraz artyści. W jego podziemiach znajduje się jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie – legendarna Piwnica Świdnicka.
No,to przeczytaj im to, przecież to po polsku. Nie umiesz polskiego nawet?
No co Ty powiesz. To ma byc po niemiecku inteligencie! Jak niby mnie zrozumieja.? Jesli nic oprocz tlumaczenia nie masz do wniesia wartosciowego w tym temacie, to nie udzielaj sie prosze.
edytowany przez siwy30: 11 gru 2013
Cytat: siwy30
No co Ty powiesz. To ma byc po niemiecku inteligencie! Jak niby mnie zrozumieja.? Jesli nic oprocz tlumaczenia nie masz do wniesia wartosciowego w tym temacie, to nie udzielaj sie prosze.

jak ma być po niemiecku ynteligencie to tłumacz!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia