Prosze o sprawdzenie zdań i przetłumaczenie 3

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Na dziś (15) potrzebuje przetłumaczonych zdań dotyczących ochrony środowiska. Proszę o przetłumaczenie niektórych i sprawdzenie tych, które już napisałem. To dla mnie bardzo ważne, Pozdrawiam :)

1.1 Jeżdżenie na rowerze do szkoły - Fahren mit dem Rad zur Schule?
1.2. Kupowanie produktów w ekologicznych opakowania/torebkach- Kaufen Produkten auf der Biopakungen?
1.3. Używanie toreb ekologicznych zamiast plastikowych toreb - Verwenden Stofftaschen statt Plastiktüten?
1.4. Nie zostawianie sprzętu elektronicznego w trybie czuwania – Schalten nicht elektronische Gerӓte auf Stand-by?

2.1. Ludzie używają za dużo plastikowych toreb, a one zalegają w środowisku. - Die Menschen benutzen zu viel Plastiktüten und sie in der Umwelt verbleiben?
2.2 Ja nie używam plastikowych torebek tylko toreb ekologicznych. – Ich benutze nicht Plastikt:uten aber Stofftaschen?
2.3 Torby ekologiczne są bardziej „na czasie” Stofftaschen sind mehr rechtzeitig ? Nie wiem jak napisać to na czasie…

3.1 Ludzie jeżdżą Autami, produkującymi spaliny. - Die Menschen fahren Autos, die Abgase erzeugen?
3.2 Ja nie jeżdżę autem, lecz rowerem. –Ich fahre nicht mit dem Autos, aber mit dem Fahrrad ?
3.3 Nie mam auta ani prawa jazdy, poza tym to nie ekologiczne. - Ich habe nicht ein Auto oder Führerschein, außerdem ist es nicht organisch. ? Jak inaczej napisać „ekologiczne”?

4.1 Ludzie zostają włączony sprzęt elektroniczny. ___________________________
4.2 Marnują tym prąd elektryczny/Ludzie marnuja prad elektryczny. - _________________________
4.3 Oszczędzam prąd wyłączając całkiem sprzęt elektroniczny. – Ich spare elektrische Strom, elektronische Gerëte ganz ausmachen. ?

5.1 Ludzie kupują gotowe produkty w plastikowych opakowaniach. – Die Menschen kaufen geraten Produkten in Plastiktüten. ?
5.2 Nie kupuje produktów w plastikowych opakowanych. - Ich kaufe nicht Produkten in Plastiktüten. ?
5.3 Plastikowe opakowania rozkładają się setki lat/bardzo długo się rozkładają. - _____________-
Cytat: szpenio505
To dla mnie bardzo ważne

jak widzisz, tylko dla ciebie
pozdrawiam