Podręczniki dla dorosłych

Temat przeniesiony do archwium.
Podjęłam się zadania: przygotować do poziomu komunikatywnego z języka niemieckiego panią inżynier ( chodzi głownie o telefony , maile ,zamówienia od klientów). Mamy na to około 4- 6 miesięcy, tak więc musi być intensywnie. Czy ktoś ma może jakiś pomysł na program takiego kursu? Za wszelkie propozycje książek, materiałów dla doroslych ( zarówno jezyk ogólny jak i specjalistyczny - zawodowy ) z góry wielkie dzięki!
Musisz odróżnić 2 sprawy: korespondencja mailowa, rozmowy przez telefon to jedno (Geschaftskorrespondenz/Wirtschaftsdeutsch), drugie to język fachowy używany przez inżyniera w swojej specjalizacji.
Na pierwszą opcję czasu starczy, na drugą to za mało. Do tego nauczyciel/lektor powinien znać daną specjalizację.
Dzieki :-) powiedzmy że musimy w tym czasie zrobić chociaż minimum a zarazem maksimum tego co się da. Wydaje mi sie że najważniejszy jest tu niemiecki ogólny ( biuro, maile te sprawy)natomiast fachowy jezyk inżynieryjny to sprawa drugorzedna ( są słowniki specjalistyczne, z pomocą których pani znając w miare przyzwoicie język ogólny powinna sobie poradzić) Chodzi mi o to czy masz może jakieś pomysły z czego i jak uczyć dorosłą , około 45 letnia osobę by zarazem uczyć się intensywnie ale i nie zniechecic ogromem materiału. Może może ktoś polecić jakiś fajny podręcznik dla dorosłych? czy może korzystać z róznych źródel ( jakich?)
http://niemiecki.cp.win.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
jeżeli są jakiekolwiek podstawy to wrzuć hasła z mojego poprzedniego postu i poszukaj książek
również tu: www.uz-translations.net