Prezentacja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ! Proszę was o przetłumaczenie na język niemiecki prezentacji na temat Piłki Nożnej w Niemczech. Prezentację mam zrobić na egzamin DSD, poziom B1. Moim problemem jest gramatyka, a pisanie takiego tekstu źle jest bezsensowne. Proszę o przetłumaczenie, gdyż będę mógł na spokojnie przeanalizować tekst pod względem gramatycznym
UWAGI : -Możecie minimalnie zmienić tekst, gdyż jestem gimnazjalistą i żeby zdania nie były jakieś mega rozbudowane. - Proszę o zastosowanie Passiva w jednym lub dwóch zdaniach w całym tekście, gdyż jest to dodatkowo punktowane. Z góry serdecznie Dziękuję ! ;) Niektóre rzeczy moga być już po niemiecku, gdyż je brałem z Wikipedii, ale jak chcecie to możecie coś w nich pozmieniać, jeśli ma to ''pomóc''.

====Moja prezentacja jest o piłce nożnej w Niemczech. Piłka Nożna jest najważniejszym sportem na świecie. Cieszy się ogromną popularnością. Przyciąga dużo fanów na mecze, jak i przed telewizory.
W niemczech i w Polsce piłka nożna jest sportem narodowym, ale niestety w moim kaju nie osiąga zbyt wielu sukcesów. Ostatnio jednak Polska wygrała z Niemcami w Warszawie 2-0.

2) Chciałbym teraz opowiedzieć o strukturach Deutscher Fußball-Bund i Niemieckiej lidze.
Der Deutsche Fußball-Bund (DFB) ist der Dachverband von 27 deutschen Fußballverbänden,
denen wiederum mehr als 25.000 Fußballvereine angehören. Seinen Sitz hat der gemeinnützige Verein in Frankfurt am Main.
Begründet wurde der DFB am 28. Januar 1900 in Leipzig. Er richtet seit 1903 die Deutsche Fußballmeisterschaft aus und trat dem Fußball-Weltverband FIFA bei dessen Gründung 1904 bei .Prezydentem DFB jest Wolfgang Niersbach
[Tak wyglądało pierwsze logo DFB ........ a tak kolejne... ]
Chcę teraz opowiedzieć o jednej z najlepszych lig świata. Bundesliga to najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce nożnej w Niemczech.
Liga została założona w 1963 roku. W Bundeslidze gra wiele świetnych piłkarzy. Niemieckie kluby świetnie sobie radzą w europie.
Do dzisiaj zostały rozegrany 53 sezony, a Hamburger Sv to jedyna drużyna, która grała w 1.Bundeslidze przez wszystkie sezony. Uwielbiam oglądać Niemiecką ligę.

Reprezentacja Niemiec od zawsze była w czołówce najlepszych drużyn na świecie. W 2014 roku w Brazylii po raz kolejny Niemcy zostały Mistrzem Świata. Nie jest to pierwszy Puchar Świata, ponieważ inne zdobyli w latach 1954, 1974 i 1990.

Warto wspomnieć też o największych piłkarskich klubach w Niemczech.
Są nimi : Borussia Dortmund, Bayern Monachium, Borussia Moenchengladbach i Werder Bremen. Przyczyniły się one w dużym stopniu do rozwoju niemieckiej piłki nożnej.

5) Ważnym elementem piłki nożnej są wielcy piłkarze. Niemcy zawsze mieli jednych z najlepszych piłkarzy na świecie. Słyszał o nich cały świat.
Największymi legendami niemieckiej piłki są :
Gerard Muller, Rudi Voller, Jurgen Klinsmann, Lothar Matthaus. Lukas Podolski i Miroslav Klose urodzili się w Polsce i Miroslav ma najwięcej goli w reprezentacji Niemiec - 71 bramek.

W Bundeslidze gra kilku moich rodaków. Najlepszymi z nich są : Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Wcześniej polskimi gwiazdami byli : Włodzimierz i Euzebiusz Smolarek, Jacek Krzynówek i Andrzej Juskowiak. Jestem dumny, że z Wisły Kraków, mojego ulubionego klubu do Borussi Dortmund przeszedł Kuba Błaszczykowski.

Kończąc moją prezentację chcę podkreślić ważną rolę niemieckiej piłki w europie i na świecie. Piłka nożna w Niemczech jest na wysokim poziomie.
Sprzyjają temu dobre warunki socjalne. Niemcy mają wspaniałe stadiony, które są wypełnione podczas meczów. Kluby piłkarskie mają też dobre warunki treningowe i wspaniałych skautów. Piłka nożna jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Uwielbiam grać w Piłkę nożną z przyjaciółmi i chodzić na mecze. Uważam, że każdy powinien interesować się piłką nożną.
http://forum.spamanin.pl/viewtopic.php?f=12&t=3782
Przecież to masz już tam.
edytowany przez niuniel: 16 lis 2014
Lecz bez odpowiedzi :(