dsd 2

Temat przeniesiony do archwium.
witam, piszę, ponieważ mam problem- nie wiem czy zdawać dsd 2 czy nie. przedstawię wam krótko moją sytuację- niemieckiego uczę się dopiero od gimnazjum a chodzę do pierwszej klasy liceum, jestem na biol chemie i nie mam rozszerzonego niemieckiego ale w sumie lubię nawet ten przedmiot. problem w tym ze niemiecki w szkole mam na poziomie a1/a2 za rok będę mieć b1 a w 3 klasie b1+/b2 czy myślicie ze mogę startować do tego egzaminu? sprawdzałam w internecie niektóre testy, w porównaniu do testów goethego wydają się one być w miarę łatwe, chociaż sama nie wiem, ogólnie widziałam ze mało jest tych testów w internecie. bardzo boje się tego ze mogę tego nie zdać i czy jest sens zaczynać coś więcej do tego robić? przypomnę, ze jest połowa 1 klasy. w mojej szkole zdają to tylko jak na razie 2 osoby. boje się, ze mogę sie ośmieszyć jak tego nie zdam. ktos mi coś doradzi? czy ten egzamin serio jest taki trudny na poziomie b2/c1 czy to jest takie trochę "przerysowane"? może ktoś z was pisał? dodam ze bardzo boje się mówienia bo sama nie wiem jak mam się za to wziąć..
przepraszam za to ze zdania są z małych liter ale musiałam poprawić, inaczej nie mogłabym tego tutaj wstawić :)
Napisz to wszystko jeszcze raz po niemiecku, to można cokolwiek powiedzieć.
Zdawać możesz wszystko, skoro te teksty są w miarę łatwe.
Nawet, jak nic nie umiesz - możesz zdawać, prawda?
Wstawić możesz także i duże litery.
Popatrz u mnie, że idzie.