DSDII- jaki poziom?B1?B2?C1?

Temat przeniesiony do archwium.
Na jakim poziomie jest waszym zdaniem DSDII? Chyba nie niższym niż B1 prawda?
Nowa nazwa DSDII to DSD C1, also poziom C1
btw. ile mieliście z próbnego?
pozdro
C1?? Wow! to extra! DSDII już dawno mam za sobą! Z tego co pamiętam to miałam 75%. Ogólnie przyjemna sprawa to DSD. U mnie wszyscy zdali:)
toll :)
Wozu brauchst du es, dann wenn du's schon hast?
Chciałam wiedzieć na jakim poziomie jestem:) Mimo, że DSD jest na C1, mam jednak pewne wątpliwości, czy rzeczywiście tak wysoki poziom reprezentuje...
Formalnie/prawnie daje bardzo dużo (np. "wpuszcza" na niemieckie uczelnie), a faktycznie jest niestety nawet ciut poziomu C1 (a więc nazwa jest trochę dla zmyłki). To ciekawy precedens wśród wszystkich certyfikatów. Organizuje go "międzylandowa" Kuktusministerkonferenz (KMK), można zdawać głównie w szkołach, gdzie prowadzi się np. klasy dwujęzyczne (plus w kilku innych szkołach) i dla tych placówek jest zupełnie bezpłatny. Ciekawe jest, że właściwie wszyscy go zdają (i tak musi być, żeby KMK mogła dostać coroczną subwencję na organizację tego egzaminiku, a wysokość tej subwencji zależy od ilości przystępujących oraz tzw. zdawalności), że nie jest nawet trudniejszy od matury rozszerzonej, że jest znakomitą furtką w przepisach, bo z mniejszą wiedzą daje bardzo konkretne uprawnienia, że zestawy przynajmniej w przybliżeniu są znane szkołom przeprowadzającym ten egzamin, że oceniają bardzo (ale to bardzo) łagodnie i że po wprowadzeniu nowej formuły obowiązującej od tego roku certyfikat ten stał się jeszcze łatwiejszy (wywalono z niego ostatnio np. odrębną część gramatyczną).

Reasumując - ciesz się, że go masz i że nie musiałaś bulić za niego opłaty egzaminacyjnej. Faktyczny poziom jest gdzieś między B2 a C1, mimo że uprawnienia daje jak C2 (lub przynajmniej dawał w dotychczasowej starej formule obowiązującej przed 2007 rokiem - jak jest teraz, to nie sprawdzałem).

Jeśli masz ewentualny niedosyt ambicji, to zrób sobie kiedyś np. KDS, a tymczasem korzystaj z "papiera".

Pozdrowionka :)

Tibor
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego