AP-Kraków

Temat przeniesiony do archwium.
Hej czy wybiera się ktoś na AP w Krakowie? Jeśli tak to czy wiecie czego może dotyczyć rozmowa kwalifikacyjna?? Bardzo proszę o informacje,choćby najmniejsze..

Pozdrawiam
chodzilo oczywiscie o filologiw germańską :-)
Witaj! Widze ze podobnie jak ja składasz papiery na filologie niemiecka na AP. Orientujesz się może jak wyglada egzamin praktyczny? Dzwoniłam w kilka miejsc i nie udzielili mi informacji. Kiedy masz egzamin?
Pozdrawiam,
Monika
Hej ja mam 12 lipca w godzinach od 12-13. Niestety nie mam pojcia na czym będzie polegać na rozmowa. Dowiedziałam się tylko tyle,że temat rozmowy może dotyczyć wszystkiego ;/ Nie bardzo wiem jak mam to rozumieć...
Hej, ja także wybieram się na AP, oczywiście na germanistykę i również czeka mnie ten koszmarny egzamin wstępny. Też mam go 12 lipca od 14-15. Podobno losujemy jakiś tekst i mamy go na początku przeczytać, dalej nie mam pojęcia :(
No to widzę,że nie tylko ja taka zdezorientowana ;p Tekst przeczytać to nic,ale co będzie potem ? ;/ I czy ta rozmowa aż godzine będzie trwać??/!! :-(
Mam nadzieję że nie godzinę ! Przecież to by była straszna męczarnia, chyba nie zrobią nam tego :(((
Ja też tak myśle :-) Jest jeszcze troche czasu,wiec jakbyś coś sie dowiedziała to napisz,ja też napisze jakby co ;-)

Pozdrawiam!
Hej! Mnie też czeka podobna rozmowa kwalifikacyjna, tylko że 13 lipca i na hiszpański. Też słyszałam o tym tekście na początek, a co później, to już nie wiem. Pani na AP powiedziała mi, że to będzie trwało tak około 15 min i że wszystko zależy od tego, ile dana osoba będzie miała do powiedzienia :))) Przeszukałam już tutaj fora wszystkich języków, ale niewiele informacji znalazłam. Ja zdaję angielski. Właśnie ostro powtarzam i się strasznie stresuję :/ bo mi zależy na tych studiach, ale jak się tam dostanę, to jakiś cud będzie :) Skoro macie egzamin dzień przed moim, to napiszcie, jak to dokładnie wyglądało. Wiem, że zdajecie na inny kierunek i inny język, ale wydaje mi się, że ta rozmowa kwalifikacyjna będzie podobna.
Hej! Oczywiście że damy znać,w końcu trzeba sobie pomagać :-) Dzieki za cenną informację,ze rozmowa będzie trwała 15 min,bo ja myślałam ze znacznie dłużej ;p
Tak wiec trzymajmy nawzajem kciuki,i będzie dobrze!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Dzięki :) Nawet dzień przed egzaminem takie informacje będą bardzo cenne :) Ten tekst ma być podobno na 3/4 strony A4, ale nie wiem, jaką czcionką. Wydaje mi się, że to będzie wyglądało mniej więcej jak stara matura ustna z języków, ale to już tylko moje przypuszczenia. Dla mnie najgorsza jest ta niepewność. Zupełnie nie wiem, czego się spodziewać. I nie ma za bardzo skąd wziąć informacji, bo ludzie ze SM zdający taki egzamin są w mniejszości. Zastanawia mnie też, jaką mamy szansę się dostać na AP w porównaniu z osobami, które pisały NM. Niestety pani na AP nie mogła odpowiedziec mi na to pytanie, bo nie prowadzą takich statystyk :(
Pozdrawiam
Ja myśle,ze nie będzie tak źle ;-) W końcu nie takie rzeczy sie przeżyło.Ale na hiszpański jest naprawdę bardzo dużo chętnych...Szkoda tylko,że nie poinformowali z czego się przygotować,bo przecież każdemu zależy żeby jak najlpiej wypaść ;p Na jakimś forum sie doczytałam,że w tamtym roku trzeba było opowiedzieć jakiś dowcip ( dotyczy germanistyki),oczywiście po niemiecku :-)
Najważniejsze,żeby sie nie denerwować,i myśleć pozytywnie!

Pozdrawiam
Adios ;p;p
Witam! Podobnie jak wy nie wiem czego mam sie spodziewac na tym egzaminie.. Sandro mam o tej samej porze co Ty:) Takze jakbyscie chciały pogadac to zapraszam na [gg] .

Pozdrawiam,
Monika
Egzamin praktyczny - sprawdzian predyspozycji fonetycznych i kompetencji komunikacyjnych:
* Nie ma sprawdzać wiedzy kandydata, lecz odwoływać się do jego szeroko rozumianych kompetencji językowych nabytych w całym okresie nauki szkolnej;
* Jest przeprowadzany w języku polskim, nie jest powiązany z żadnym konkretnym językiem, zawiera zdania w języku sztucznym, wymyślonym;
* Badana jest pamięć, rozumienie tekstu oraz relacje składniowe (np. uzupełnienie luk, kolejność zdań “rozsypanego” tekstu), rozumienie leksyki (stawianie hipotez co do znaczenia słów nieznanych znajdujących się w znanym kontekście informacji), rozumowanie przez analogię oraz dedukcję językową (ćwiczenia na korpusach języka sztucznego, wymyślonego)
* Punktacja uwzględnia stopień trudności poszczególnych zdań oraz ilość zdań badających daną sprawność językową.
Takie znalazłam wymagania ale to na filologie romańska..Zakres moze byc ten sam albo inny
Hej,dowiedziałam się w końcu jak to będzie wyglądać... Moja koleżanka miała już tę rozmowę ale na aglistyce,no alę nie sądzę,żeby się różniły:
A więc; Wchodzisz,losujesz 2 kartki z jakimiś histryjkami,czytasz na głos,i musisz powiedzieć,co w tej historyjce jest śmiesznego/głupiego.Potem jest dyskusja na dany temat,który zadaje komisja.Moja koleżanka miałą o poczuciu humoru w PL i USA ;/ Nie wiem jak wy,ale mnie troche przgnębiło ;/ ;/
Hej:) Mam pytanie może trochę z innej beczki, ale jak przychodzicie ubrani na egzamin, na galowo czy normalnie?? Moniko, zatem najprawdopodobniej się spotkamy :) Moje [gg] . Buziaki.
hej!!! ja też złożyłam na germanistykę na AP. jutro egzamin:( boję się heh ale pewnie nie ja jedna. Pozdrawiam
Hejka:) ja miałam dziś egzamin na niemiecki... wygląda to tak:
wpierw losuje sie tekst i się go zwyczajnie odczytuje:) potem nawiązuje się luźna rozmowa... taka zwyczajna pogadanka:) wiec głowa do góry bedzie dobrze:D atmosfera naprawde sympatyczna, ja miałam w komisji Niemca z którym naprawde fajnie sie szprechało:P
Hej! Dzięki za informacje :)
Długi jest te tekst? Na jakim poziomie trudności?
Jak długo trwa ten egzamin?
Ja mam jutro z angielskiego...
Jak możesz, to napisz coś więcej o tym egzaminie :)
Pozdrawiam
Tekst jest taki na stronę A4 ale mnie w połowie powiedzieli że wystarczy. Trudnosc tekstu no taka sobie ale w zasadzie nie zadaja do nich pytań, wiec trzeba sie tylko postarać ładnie go przeczytac:) U nas wchodziło 5 osob na godzinę wiec to trwa jakies 10-15 minut. Życzę powodzenia:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

»

Pomoc językowa - tłumaczenia