Zdawac C1 czy za rok Zop?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam obecnie maly dylemat, gdyz robie kurs z niemieckiego i przygotowuje sie do egzaminu c1 (dawny zmp), ale z racji tego ze w przyszlym roku zamierzam kontynuowac nauke to zastanawiam sie czy nie odpuscic sobie teraz tego egzaminu i za rok podejsc do ZOP.
Czy po roku mozna podejsc? Jak myslicie? Jest straszna roznica jesli chodzi o poziomy?
Bo troche bez sensu wydawac 2 razy z rzedu tyle kasy. Za C1 ponad 400 zl a za ZOP ponad 600.
Pozdrawiam
>Czy po roku mozna podejsc?
tak
>Jest straszna roznica jesli chodzi o poziomy?
moim zdaniem tak
>Jak myslicie?
to zależy, jak Ty czujesz się na siłach;p
Ja tez przygotowuje sie teraz do C1, zamierzam kontynuowac nauke i podejscie do egzaminu C1 wydaje mi sie oczywiste. Przede wszystkim certyfikat C1 to juz powazny argument w reku i poczuje sie pewniej, bedac w jego posiadaniu. Po drugie, nigdy nie wiadomo, co moze sie wydarzyc przez kolejny rok, moze z jakiegos powodu nie bedziesz miec czasu czy checi do nauki. Po trzecie, za rok twoja kieszen na pewno zapomni o tych 480 zl wydanych na egzamin, to nie jest az tak wielka suma, aby mogla zrujnowac budzet w dlugim okresie. Kolejna sprawa jest swego rodzaju doswiadczenie egzaminacyjne, po zdaniu C1 bedziesz mogl oszacowac wymagania na kolejnym poziomie.

« 

Matura

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie