Prüfung z Polskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Ja przyjechalm do niemiec nie dawno.. no i tutaj mam miec ten prüfung z polskiego zamiast angielkiego zeby i uznali.. no i tutaj moja koilezanka pisala to zaraz po przyjezdzie a ja jestem tutaj juz troche dlugo bo szkoila mi sie zaczela 6 sierpien.. i oni jeszcze nie dali mi tego napisac ciagle gadaja ze dzwonia... a to mi sie cos nie podoba.. w piatek dostalam taka karte do podpisania z tym prüfungiem cos xD no i oni tam zrobili mi przeket xD ze ja sie niby nie uczylam angilka a ja sie przeciez uczylam :D ale to dobrze bo ja nic nie umiem powiedziec :D po (ang.) a zresta po niemeicku tez xD ale sie ucze! ^^ i o co biega z tym prüfungiem..? to podobno jest 6 tyg na napisanie go a ja tu jestem 2 miesiace i nic.. :/ a ja go musze na0pisac bo angilka sie nie zdaze nauczyc przeciez.. :/
nie wiem o co chodzi? nei slyszalam zeby dziecko ktores z moich znajomych rodzin pisaly egzamin z polskiego, ani w podstawowoce ani w hauptschule ani w realschule, a znam sporo rodzin z dziecmi ktore przyjechaly do niemiec w ciagu ostatnich 2 lat, no i Land ten sam co Twoj, Niedersachsen
czesc,

ja tez robiłem pruefung z polskiego na miejsce angielskiego - przyjechalem wtedy po podstawówce i nie mogłem nadgonić ich poziomu angielskiego.

A więc jedziesz na egzamin i zdajesz i masz ocenę aby wejść do Oberstufe.
no ja dalej czekam na prüfung. mi mowili ze to nie kazdy moze zdawac.. :P to zalezy od tego ile sie tutaj jest i takie jakies bajery xD nie wiem.. czekam na ten prüfung :P

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie