egzamin DaF

Temat przeniesiony do archwium.
Myślicie, że jak ktoś zapłaci za egz DaF a nie zjawi się na nim dostanie pieniążki zurück? :) może po napisaniu jakiegoś podania? może jakaś rada...
http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-faq.php#q3_3
Google nie gryzie ;]
dlaczego nie pojawiłaś się na teścieDaF?
Jeszcze nie było tego egzaminu, jest dopiero jutro. Ale terminy mi się nakładają i muszę coś wybrać:( i wybrałam Test DaF, że na to nie pójdę. Zostałam zwolniona z egzaminu na uczelnię niemiecką po tym jak zapisałam się na Test DaF. Tak więc ten egzamin jest mi nie potrzebny. Szkoda mi jedynie kasy którą zapłaciłam za ten egzamin i chciałabym kasę z powrotem albo po prostu uczestniczyć na tym egzaminie w następnym terminie. Ale nie wiem jak to zrobić. Dzwoniłam do Warszawy, ale odesłali mnie, potem do Szczecina, bo tam mam egz, ale odesłali mnie. Zadzw do Niemiec, ale tam nie wiedzą:( można jakoś zrobić, żeby chociaż w następnym terminie być na tym egz. Jakieś podanie napisać...:(
Dzieki za link, ale tam nic nie ma na moj temat. ojj
Nie ma? Ja czytam:
"Kann ich mich wieder abmelden und erhalte ich das Prüfungsentgelt zurück?
Wenn Sie sich bis zum Schluss der Anmeldefrist des TestDaF-Instituts von der Prüfung abmelden, bekommen sie das zuvor bezahlte Prüfungsentgelt zurück. Das Testzentrum bzw. das TestDaF-Institut kann jedoch in solchen Fällen eine Verwaltungspauschale von maximal 15% behalten. Die Abmeldung muss über eine schriftliche Mitteilung an das TestDaF-Institut in Hagen erfolgen [email]

Erscheinen Sie nicht zur Prüfung, ohne sich zuvor rechtzeitig abgemeldet zu haben, oder brechen Sie die Prüfung vorzeitig ab, erhalten Sie kein Geld zurück."


Czyli nie dostaniesz pieniędzy z powrotem jak się nie odmeldowałaś w określonym terminie :(
No dokladnie, termin odmeldowania to byl termin w ktorym trzeba bylo sie zameldowac. Wiec juz dawno po ptakach, zla jestem, specjalnie tak zrobili. Chodzi mi o to teraz ze moze bede mogla isc na egz tylko w tym nastepnym terminie. Tego egz mi nie szkoda, bo juz go nie potrzebuje tylko szkoda mi tej kasy, wiec juz poszlabym na niego ale potem, teraz nie moge, nie rozerwe sie.
Zechcialo mi sie czerwcowej daty, glupia ja...
a w jaki sposób zostałaś zwolniona?

Ja jestem za tym, żebyś sobie poszła i napisała i będzie po problemie (nie wiem jakie tam terminy Ci się nakładają) ale testDaF jest faaajny!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa