34. OJN !

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 83
Es wäre ganz schön, wenn die Tabellen bei der Olympiade ausreichen würden ...
A racja, olimpiada w tym roku była łatwiejsza niż w tamtym. Jtm niezmiernie zaskoczony tym, że miałem niewielkie problemy z uzupełnianiem luk. Ale pewnie popełniłem trochę błędów przy tłumaczeniach. Zobaczymy ;)
Sind die Tabellen nicht ausgereicht worden?
edytowany przez forumgeist: 05 lis 2010
Witam ! :) Jestem tutaj nowa, uczę się w LO w małym przeuroczym miasteczku i za dużo osób uzdolnionych językowo nie ma. Dziś pisałam test , z racji tej że mało osób było nauczyciele sprawdzili kilka godzin temu. Mam 84 %. Jestem z pierwszej klasy , wiem, że dużo mi jeszcze brakuje, ale chciałam się zapytać czy ten wynik byłby wystarczający, aby dostać się do etapu okręgowego ?
edytowany przez Dracaena: 05 lis 2010
zależy od okręgu, ale myślę ze tak ;-)
ma ktos klucz???
Cytat: Dracaena
Witam ! :) Jestem tutaj nowa, uczę się w LO w małym przeuroczym miasteczku i za dużo osób uzdolnionych językowo nie ma. Dziś pisałam test , z racji tej że mało osób było nauczyciele sprawdzili kilka godzin temu. Mam 84 %. Jestem z pierwszej klasy , wiem, że dużo mi jeszcze brakuje, ale chciałam się zapytać czy ten wynik byłby wystarczający, aby dostać się do etapu okręgowego ?

Jak na pierwszą klasę wynik świetny ;)
Wynik lepszy jak moj!
Ja juz wiem, ze dostalam sie do drugiego etapu. Widzimy sie w Warszawie! ;)
Dracaena, swietny wynik jak na 1. klase! Gratuluje!
Cytat: Japanese
Wynik lepszy jak moj!
Japa, polski to nie najsilniesza strona u ciebie, co? Jak ci się udało osiągnąć taki wynik? Twoje zdanie czyta się, jak niemieckie: sie ist 5 Jahre aelter, wie ich!
"Jak" jest totalnie błędnie użyte. Ucz się powoli polskiego, bo wstyd to czytać u takiego (podobno) wykształconego egzemplarza.
skąd wiesz już, że się dostałaś? ;-)
Die Spatzen zwitschern schon darueber.
ach so, ich dachte daran nicht ...
Du sollst als Olympiaden-Sieger an alles denken.
Cytat: forumgeist
Cytat: Japanese
Wynik lepszy jak moj!
Japa, polski to nie najsilniesza strona u ciebie, co? Jak ci się udało osiągnąć taki wynik? Twoje zdanie czyta się, jak niemieckie: sie ist 5 Jahre aelter, wie ich!
"Jak" jest totalnie błędnie użyte. Ucz się powoli polskiego, bo wstyd to czytać u takiego (podobno) wykształconego egzemplarza.

Ich pfeife auf Polnisch und habe nicht vor, irgendwann in Polen zu wohnen oder nach Polen zu fahren/reisen. Wozu brauche ich dann noch Polnisch? Um mich zu verständigen oder was zu erledigen, brauche ich vor allem Geld und ein paar Worte wie K, H, C, usw. ;)
Dann halte deine Klappe auf polnisch und schwaetz' keinen polnischen Scheiss hier.
Dann halte deine Klappe auf polnisch und schwaetz' hier keinen polnischen Scheiß.
edytowany przez Japanese: 06 lis 2010
mit ss o der sss. Polnische Klappe halten! ZU!
;)
forumgeist, deine Teilnahme an dieser Diskussion hat keinen Sinn, wenn du auf keine Art und Weise mit der Olympiade verbunden bist ...
Cytat: Japanese
Cytat: forumgeist
Cytat: Japanese
Wynik lepszy jak moj!
Japa, polski to nie najsilniesza strona u ciebie, co? Jak ci się udało osiągnąć taki wynik? Twoje zdanie czyta się, jak niemieckie: sie ist 5 Jahre aelter, wie ich!
"Jak" jest totalnie błędnie użyte. Ucz się powoli polskiego, bo wstyd to czytać u takiego (podobno) wykształconego egzemplarza.

Ich pfeife auf Polnisch und habe nicht vor, irgendwann in Polen zu wohnen oder nach Polen zu fahren/reisen. Wozu brauche ich dann noch Polnisch? Um mich zu verständigen oder was zu erledigen, brauche ich vor allem Geld und ein paar Worte wie K, H, C, usw. ;)

japa ty sie tu pozytywnie rozwijasz
hallo!
i jak tam wyniki, u mnie niestety 84%, zobaczymy jakie bedą progi ;-)

ma ktoś już może test? ;p
Ja mam 88%, jak dla mnie zeszłoroczny próg mógłby zostać, chociaż w tym roku Olimpiada była łatwiejsza. Mam ksero arkusza, ale niestety nie posiadam sprawnego skanera. : ( Jak ktoś chce coś konkretnego, to mogę przepisać.

Najbardziej rozśmieszyły mnie przykładowe odpowiedzi do zadania 4. - np. polecenie "powiedz znajomemu, że podoba ci się jego nowe mieszkanie i zapytaj go, jak daleko jest stąd do centrum", dają na to dwie linijki, a w kluczu jako przykład mini-wypracowanie z wyszczególnioną opinią na temat każdego pokoju, oceną widoku z okna, itd. :D Oczywiście jest wyraźnie napisane, żeby uznawać każdą prawidłową odpowiedź.
ciekawe też było, żeby poprosić pasażera zeby pokazał gazetę za 4pkt :D

a nie mógłbyś zrobić zdjęcia? ;-) bo właśnie niedługo idę na niemiecki i miałam załatwić test ;-)

z jakiego województwa jestes? ;p
Mam 96 pkt,mam nadzieję,że będę w okręgówce.
Pozdrawiam :)
A ile trzeba punktów aby być w okręgówce? Czy też tylko "co siódmy" będzie zakwalifikowany?
z tego co wiem to zależy od okręgu ;-)
w ubiegłym roku w lubelskim 55% :D (to zależy od wyników)
w tym roku na pewno będzie więcej ...
albo mniej, c'nie?
c'nie.
Prosiliście o test/klucz z 34 OOJN (etap szkolny):

http://niemiecki.ang.pl/viewtopic.php?f=10&t=90&start=24
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 83

 »

Brak wkładu własnego