35. OJN. - kiedy i gdzie będą wyniki?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |
Dzisiaj, jak zapewne większość z Was pisałam tą olimpiadę... wiecie już może, gdzie i kiedy mogę zobaczyć wyniki w internecie? W sensie odpowiedzi do zadań ;) I kiedy będzie lista osób, które przeszły dalej?

Z góry dziękuję za pomoc ;))
tę....tę!
?
ja miałem 95% ;D
Tylko 70.
Swoją drogą, jak ją oceniacie?
Poszczególne zadania...
Thorus, gratulacje i powodzenia dalej!
ogólnie była dosyć trudna. Wg mnie. ausgebirge w ktorej klasie jestes?
70% to dobry wynik
Możecie może trochę rozwinąć, co tam trzeba robić na takiej OJN? Nigdy czegoś takiego nie robiłam. A, bardzo bym chciała. Dlaczego to zawsze takie trudne?
jest tekst z lukami, gdzie uczen musi sam wiedziec co wpisac. ponadto sa zdania do uzupelnienia, zdania do tlumaczenia z pol na niem i reakcja jezykowa( masz np napisane ze pracujesz gdzies i masz koledze krotko napisac zalety tej pracy)
to wszystko? A, z jakiej dziedziny? ot, tak ogólnie, czy specjalistyczne? Jak się do tego przygotować?
nie powiedziałabym "to wszystko".. nie wiem jak wam, ale mi najwięcej trudności sprawiło zad 2. A w zadaniu 3 nie znałam nie których słówek.. i jeszcze nam nie sprawdzili, ale myślę, że w przyszłym tygodniu już będe znala wyniki ;))
edytowany przez ladyania: 09 lis 2011
Hej! Mam do Was pytanie,moze ktos bedzie mi w stanie pomoc.. W tym roku zdalam mature w Polsce, zdalam rowniez egzamin zawodowy( Technik Ekonomista). Jestem w Niemczech, j. niemieci w stopniu komunikatywnym, chcialabym studiowac ! Zdalam mature z j. angielskiego.. ale nie wiem od czego zaczac :( Wiem ze musze zdac jakies egzaminy, potwierdzic swoja znajomosc.. ale gdzie i jak? Czy ktos moglby mnie nakierowac od czego zaczac ? Gdzie sie udac ?
Gdzie jesteś? W jakim landzie? W każdym landzie jest trochę inaczej. Najważniejsze jest uznanie twego wykształcenia, które potwierdza tzw. Kultusminister. Językiem się nie przejmuj. Weź znajomego do pomocy w niemieckim. Idź do Landratsamtu i spytaj, jak to się robi, jakie papiery, do kogo pisać. Nie pytaj na żadnym forum, bo tutaj same żółtodzioby. A, twoja sprawa wygląda na poważną. Pobieraj informacje bezpośrednio u źródła. Najlepiej na tym wyjdziesz.
edytowany przez zochama: 09 lis 2011
Witam:) Jak wyglądała olimpiada w tym roku? O czym mieliście tekst:) ? Coś was zaskoczyło? Jakieś zupełnie nowe słownictwo?
Olaboga ! Czy ktoswie jakie musze zdac egzaminy i gdzie sie udac ?
Patineczka, to zależy na jaki uniwerek się wybierasz. Znajomość języka musi być potwierdzona certyfikatem (min. DaF, DSH, ZOP). Uniwerki organizują kursy przygotowujące do DSH i można u nich potem zdawać. Dokumenty (tj. polskie świadectwo maturalne, i inne, jeśli składasz) powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i potwierdzone w dziale prawnym ambasady (albo adekwatnego urzędu).

Najlepiej zwrócić się do tzw. "das Akademische Auslandsamt", który pomaga studentom z zagranicy.
Hej ;) Czy "olimpijscy weterani" mogliby krótko napisać, jak wygląda etap wojewódzki olimpiady, który zbliża się nieubłaganie? ;D Szczególną zagadką wydaje się ustny... Czy losuje się pytania czy to komisja sama je zadaje? Jak wygląda odpytywanie z literatury i historii? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź dla nieogarniętej licealistki, która dopiero teraz chwyta za książki (jaki będzie wynik takiego leserstwa, to chyba wszyscy wiedzą ;D)
Hej! Es sind alle Paralympics!
Popieram Pućka :) Niech ktoś pomoże i napisze coś o tym ustnym :) bo nie wiemy kompletnie nic... :/ Z historii dużo pytają? Wgl co jest najważniejsze, na co kładli największy nacisk?
Macie etap pisemny ;) jeżeli uda wam się napisać do na na co najmniej 85% (a jest dużo trudniejszy od szkolnego) to udajecie się na etap ustny. więcej o nim pod tym adresem ;D http://www.wsjo.pl/ojn/?id=5
No, i kto by pomyślał, że to takie proste...
otóż wiele osób, irka... tylko, że nam chodzi raczej o coś ponad to... ale skoro nie chcecie pomóc to nie... tak, wiemy, że jest trudniejszy, i wiemy, że na tej stronie jest też jeden test z II etapu. Hm... tyle, że chciałam wiedzieć o odczuciach bardziej osobistych, ale cóż... ok, dzięki :) ta strona została już przejrzana wzdłuż i wszerz, i jeszcze w poprzek :)
Odczucia? Fajne. Wiele osób pochądzących z Niemiec. Można porozmawiać sobie z nimi, pośmiać się. No i często rozczarowanie, bo nie dostawałem się do etapu ustnego ;) ale ogólne przeżycie fajne ;)

Jest ktoś z okręgu Gdańska?
Thorus, skończ to durne czatowanie i podaj lepiej "coś ponadto". Na ten przykład, że podczas egzaminu ma się straszne parcie na stolec, bo zna się język na poziomie tzw. komunikatywnym (czytaj: ani be- ani me-), bo wszystkie zadania odrabiały za mnie inne fora na zasadzie "pomóżcie, ratujecie mi tylłek itepe". Strach d..ę ściska.
jak poszedł 2 etap? Ja się dostałam do ustnego i miałam 20/20
Mnie niestety zabrakło bardzo niewiele. Szkoda tylko, że to już klasa maturalna i już nie otrzymam kolejnej szansy. Serdecznie gratuluję i życzę kwalifikacji do finału ! :)
Knapp verfehlt ist auch "nicht getroffen".
https://niemiecki.ang.pl/forum/egzaminy/214196
Damyan, es liegt daran, dass du das ganze Jahr geschlafen hast, statt das Forum auszusaugen. Und wir alle haben auf dich gewartet. Es ist, leider, schon vorbei. Diese Olympiade ist Pan Pikuś mit deinem Neveau. Dir war aber alles andere wichtiger!
Damit kann ich leider nicht einverstanden sein. Ich habe mich wirklich ins Zeug gelegt, um dieses Jahr zur letzten Runde der Olympiade zu kommen. Meine lange Abwesenheit auf diesem Forum zeugt davon, dass ich meine Zeit zum grossen Teil den Vorbereitungen auf den Wettbewerb widmete :) Manchmal passiert es doch, dass wir trotzdem Niederlagen erleiden und damit muss man sich einfach abfinden.

Allen Teilnehmern an der muendlichen Etappe gratuliere ich nochmal und druecke ihnen Daumen fuer erfolgreiche Zulassung zum Finale !
Takiego niemieckiego bełkotu już dawno nie czytałam!
Zacznij się uczyć niemieckiego. Czekamy pomocnie na ciebie.
edytowany przez irkamozna: 12 lut 2012
Gdyby zaistniała taka potrzeba, chętnie bym skorzystał, ale niestety chyba tak się nie stanie, bo zwracam uwagę tylko na konstruktywną krytykę, tj. poprzedzoną wskazaniem błędów i możliwości ich skorygowania ! :)
Aha? Wysiadł ci nagle niemiecki?
konstruktywnie: die Daumen = richtiger
edytowany przez irkamozna: 12 lut 2012
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia