Gramatyka a ZMP ?

Temat przeniesiony do archwium.
Świetnie mówię po niemiecku,nie mam najmniejszych problemów z porozumiewaniem się i słuchaniem tekstów,ale robie błędy przy rodzajnikach , a w pisaniu często pojawiają się literówki. Jak jest oceniana gramatyka na ZMP lub na ZOP? Jest decydująca, tak ja na egzaminach wstępnych na germanistykę ? Czy ktoś z Was zdawał któryś z tych egzaminów w niemczech? Koleżanki mówiły mi,że jest dużo łatwiej zdać te egzaminy u Niemców ... Bardzo proszę o jakąś radę,bo chiałabym jeszcz tego lata przystąpić do egzaminu .
cześż, ja zdawałem ZMP w Goethe Institut Krakau w listopadzie ubiegłego roku i szczerze mówiąc gramatyka nie odgrywa tu wielkiej roli. możesz stracić chyba 10 pkt na gramatyce tylko, a to naprawdę mało, bo w całym egzaminie jest ich 120, i zdaje się od 60. chociaż poprawność językowa jest sprawdzana we wszystkich 4 częściach egzaminu. Ja miałem najwięcej problemów z Hörverstehen, bo nigdy nie byłoem dłużej w Niemczech i dlatego. ale zdałem :) całość na ocenę gut. napewno sobie z ZMP poradzisz. nie wiem jak to jest z ZOP...
A kto egzaminuje w Polsce?Byli to Polacy czy Niemcy ? Znasz kogoś ,kto zdawal ZMP w Niemczech ?
czesc
ja zaawalam zmp w rotterdamie w maju. egzaminatorki byly z niemiec, wiec sadze ze i w polskim IG powinni byc niemieccy egzaminatorzy, ale moge sie mylic. Co do gramatyki o oczywiscie ze jest brana pod uwage, ale takze tresc, to czy zdania ze soba tworza zgrana calosc,etc. egzamin nie jest taki zly, ale warto przerobic ksiazke z lektor klett mit erfolg zu ZMP czy cos takiego. to jest dobry trening jesli chcesz sie zmiescic w czasie na egzaminie. jak masz jakies pytania to [email]
a co to jest za książka,co zawiera - przykładowe pytania,zadania ? Znasz autora,to rozejrzałabym się po księgarniach.
Moja gramatyka jest dobra,ale nie bardzo dobra - nie zawsze potrafię dobrać odpowiedni rodzajnik i odpowiednio go odmienić w zdaniu,bo samą odmianę rodzajników znam. Z całą resztam nie mam problemów...
co moge ze swojej strony polecic to
1 - mit erfolg zur Mittelstufenpruefung - wydawnictwa lektor klett, ksiazke mozna zamowic na stronie wydawnictwa, ale kosztuje sporo chyba kolo 80 zl, ale tak wlansie wyglada egzamin jak jest przedstawiony w ksiazce, radze takze przerabiac testy z zegarkiem w reku bo wtedy sie wie czy wyrobisz sie czasowo

2 - em uebungsgrammatik -axel hering, magdalena matussek, michaela perlmann-balme, wydawnictwa hueber ISBN 3-19-[tel]

jesli bedziesz miala jakies pytania odnoscie egzaminu zmp to napisz do mnie [email]
a co do rodzajnikow to kazdy z nas ma chyba z tym problem, bo nie zawsze radzojnik niemeicki i pl sie zgadza i tego niestety trzeba uczyc ise na pamiec, poza tym duzo czytac bo to pomaga, moge polecic gazete deutsch aktuell bo sana ja czytam, jest to 2miesiecznik do nabycia w empiku, a ponadto czytam najnormalniejsze ksiazki po niemeicku, ogladam telewizje bo na razie mam jeszcze do niej codziennie dostep, i moge polecic ci sluchanie radia, bo to ci sie tez przyda na egzaminie www.ffh.de to jest radio z hessen i fajnie graja.
luna73 - Super dziękuję .Zobaczę sobie tą książkę. To nie majątek,ale jeżeli ma pomóc w zdaniu egzaminu,to czemu nie, bo ten o niebo jest droższy :)rn rnJa mam ciągły kontakt z językiem, - telefoniczny, mailowy i jestem w Niemczech co 1-2 miesiące ,wiec jestem osłuchana i mówię płynnie, ale kto tam zwraca uwagę na rodzajniki i gramatykę ,chyba mało kto , bo Niemcy są moim niemieckim zachwyceni, w przeciwieństwie do polskich egzaminatorów , wiec dlatego obawiam zdawania ZPM czy ZOP w Polsce
moja rada - jesli masz mozliwosc to zapisz sie na egzamin w niemczech. tam beda pamietali ze jestes obcokrajowcem i inaczej beda patrzyli na plynnosc i poprawnosc jezyka. tak przynajmniej mi sie wydaje. i pamietaj tez o jeszcze jednej rzeczy ze przyszly pracodawca czy ktokolwiek bedzie zawsze patzryl inaczej na dyplom z niemiec, holandii czy anglii niz na ten sam dyplom zdobyty w polsce. chocby dlatego ze wiemy ze w polsce na codzien tego jezyka nie uzywasz, a i uczac sie jezyka za granica uczysz sie go od osob poslugujacych sie danym jezykiem na codzien, a nie tylko na zajeciach czy w szkole podczas lekcji. ale to tylko moje zdanie. poza tym za zmp w rotterdamie zaplacilam 125 euro, sporo ale nie tragedia.
i dokladnie tak zrobię.Właśnie szukam terminów kiedy można zdawać egzamin we Frankfurcie.rnPozdrawiam
Właśnie zdałam test kwalifikacyjny z Goethe-Institut we Frankfurcie ZMP:) Poszło całkiem gładko.Dostałam test mailem i miałam 1 godzinę z wykonanie jego. Egzaminy sa co 8 tygodni,wiec mogę sobie dopasować termin!A i kupiłam sobie tą książkę z testami i ćwiczeniami do ZMP o której pisałaś
a mnie czegos takiego nie przyslali:) ja za to dostalam ta ksiazke o ktorej pisalam dopiero tydzien przed egzaminem. no i na poczatku w ogole mi nie szlo zwlaszcza z uzupelniamiem luk ale jak sie czlowiek skupi i zrozumie o co w tym wszystkim chodzi to juz pozniej idzie latwiej. a ja mialam problem z czescia pisemna i z zanotowaniem hasel. i wlansie z czesci pisemnej mialam najmniej punktow a z reszty gut.
luna73 -Książkę zamowiłam sobie w Poznaniu i za wszystko zapłaciłam ponad 100zł,ale warto było.Można dobrze poćwiczyć. Też byłam zaskoczona,że tak można przejść test kwalifikacyjny, ale być może trafiłam na taką miłą Panią :) rnMimo to,na egzaminie najbardzej obawiam się części zadaniowej z rodzajnikami,bo co z tego,że wiem jak się one odmieiają i z którym przyimek z jakim przydadkiem się łączy,jak pomyle rodzajnik i cała moja wiedza na nic :)))
Jeżeli przygotowujecie się do certyfikatu, albo po prostu chce lepiej mówić p o niemiecku, napiszcie do mnie. Mam książki w formacie .pdf oraz nagrania np Auf neuen Wegen, Ubungsgrammatik fur Fortgeschrittene, Das Oberstufnebuch, Zmp Training itp.
[email]
a wiesz, ze nieleglane jest kopiowanie ksiazek a do tego zarabianie pieniedzy na kopiach? w Polsce wciaz kopiuje sie tonami ksiazki i wiekszosc Polakow nie widzi w tym nic zlego. Nie kupilabym nigdy kopii, szanuje prawa autorskie. Np. oryginal "Auf neuen Wegen" koszuje w internecie mniej niz 60zl!!! Takich ludzi jak ty powinno sie podac na Policje
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa