Zertifikat Deutsch fur den Beruf

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z Was zdawał ten egzamin? Chciałabym ZDfB zdać w najbliższym czasie i chciałabym poznać wasze zdanie na temat podręczników, które są przydatne w przygotowaniu się do niego. Będę wdzięczna:)
Ponawiam pytanie ;)
1. Czy na 100% chcesz zdawać ten certyfikat - jest dość łatwy i sugerowałbym raczej coś bardziej ambitnego, np. Prüfung Wirtschaftsdeutsch International z Goethe-Institut (to już lepiej się dłużej podszkolić i mieć konkretniejszy papier w kieszeni i rzetelną wiedzę w głowie, dzięki której można zostać nowoczesnym niewolnikiem XXI wieku i pracować w niemieckim obozie konce..., to znaczy w niemieckiej firmie jakieś). Po co mieć certyfikat, który jest jak świnka morska :) - ani świnka, ani morska (ale to moje subiektywne zdanie i może nie mam racji).

2. Generalnie to polecam "Unternehmen Deutsch" (klasyka) lub Langenscheidta (chyba) Wirtschaftskommunikation Deutsch (nieznacznie nowsze). Osobiście wolę to pierwsze (zwłaszcza nagrania są dobrze zrobione i zestawy scenek super - to są dwie obowiązkowe rzeczy z tego podręcznika, które trzeba zrobić nawet wtedy, jeśli nie chce się komuś dokładnie przerabiać całego podręcznika).

3. Tam jeszcze Stachoo Bęza coś wydał kiedyś do WD. Niektórzy ludzie bardziej kujonowaci z natury bardzo chwalą.
no i jeśli Cię to nie zgorszy/zdemoralizuje, to zrób to:

http://files.getdropbox.com/u/695442/m/155%20S%C3%A4tze%20zum%20%C3%9Cbersetzen%20Wirtschaftsdeutsch%20PL-DE%20-%20Deutsch%20als%20Fremdsprache.pdf
Dziękuje ;)
a mi sie wydaje ze warto, jest wszedzie znany, uznawany, rozpoznawany ;.)
jezeli masz ochote i checi to zdawaj, zawsze to dodatkowy papierek i potwiedzenie swoich umiejetnosci, uwienczenie jakby nei bylo ciezkiej pracy ;.)

Dla kogo stworzono egzaminy telc B2?
Egzamin ten jest odpowiedni dla wszystkich, którzy chcieliby udowodnić, że osiągnęli właśnie ten poziom umiejętności językowych. Egzamin telc B2 jest bardzo szeroko rozpoznawalny w wielu instytucjach (uniwersytety, firmy, zagraniczne placówki). Często poziom ten jest warunkiem otrzymania konkretnego stanowiska czy też możliwością zaliczenia lektoratu na niektórych kierunkach studiów. Zawsze warto zainteresować się, czy nasza szkoła wyższa nie honoruje tego certyfikatu.


Dlaczego warto zdać egzamin na poziomie B2?
Pozytywnie zdany egzamin pozawala udokumentować umiejętności językowe na ściśle określonym poziomie, rozpoznawalnym w wielu krajach europejskich.

Egzaminy telc umożliwiają również uczącym się sprawdzenie swojego własnego postępu językowego, co jest bardzo pomocne w motywacji samego siebie do dalszej nauki języka obcego.
UNTERNEHMEN DEUTSCH która wersja dokładnie?

Warto zainwestować w:
Słownictwo niemieckie z ćwiczeniami poziom średnio zaawansowany PONS
Niemiecki w pracy PONS

?
UD Neubearbeitung podręcznik ISBN: 978-83-885[tel]nagrania > 2 płyty/kasety; ćwiczenia możesz sobie ewentualnie darować; jabbernij do mnie (adres w profilu)

Niemiecki w pracy PONS > jest OK i niedrogie; korzystam czasem na lektoratach, myślę że nie zaszkodzi
Szukam plików mp3 do Deutsche Welle - Deutsch Warum Nicht oraz Wieso Nicht w wersji polsko/niemieckiej!
http://www.dw-world.de/dw/0,,2740,00.html

http://www.dw-world.de/dw/0,,2742,00.html

po wybraniu odpowiedniej lekcji zapisujesz pliki pdf (poprzez czytnik pdf lub z prawego klawisza myszy poprzez "zapisz jako"), a pliki mp3 z okienka flashowego odtwarzacza > tam na dole będzie taki link "zapisz na dysku" > najeżdeżasz prawym klawiszem myszy i "zapisz jako" wzgl. "zapisz element docelowy jako" (w zależności od używanej przeglądarki internetowej może to się różnie nazywać)
Temat przeniesiony do archwium.