Podział czasownika

Temat przeniesiony do archwium.
Podział czasowników ze względu na ich łączliwość z innymi czasownikami lub z rzeczownikami utworzonymi od czasowników jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi? Wujek Google nie za bardzo pomógł :( Chodzi o Hauptverben, Nebenverben itd... po czym je rozpoznajemy
Podział czasowników ze względu na ich łączliwość z innymi czasownikami = a, co to takiego ten "podział na łączliwość"?
Czyli jak czasowniki łączą się z innymi czasownikami albo z rzeczownikami od nich utworzonymi.
Oho, znalazłaś czas?
Podaj przykład dwóch ożenionych czasowników, to będzie ci łatwiej. Zgoda?
Bo to nadęte gadanie do niczego nie prowadzi.
Na przykład: essengehen.
Mniej więcej wiem o co chodzi, tylko chciałabym żeby ktoś mi to jaśniej powiedział. Wiem, że Hauptverben są czasownikami pełnoznacznymi np.: Ich koche Suppe, a Nebenverben muszą występować z innymi np.: Ich habe Suppe gekocht. Mam jeszcze Anxilier i Modalitaetsverben i tu już są schody... chciałabym znać wszystkie z tego podziału i wiedzieć o co chodzi jak w tych pierwszych z przykładu.
Czy ty coś piłaś? Wysokoprocentowego?
Wiesz wogle, co to Verb?
habe gekocht, to jeden czasownik, tylko w innej formie czasowej.
Nie rozumiem twoich wywodów.
Tak wiem co to "Verb". Jeżeli masz kogoś oceniać, zamiast napisać coś sensownego to dziękuję. Wiem czym jest czas przeszły, a jezeli po prostu nie umiesz pomóc to nie udawaj kogoś, kto wie o co proszę.
Proszę. Nie obrażę się, że nic nie umiesz. Nawet się wysłowić, bo nadal nie wiadomo, o co ci biega. Jakie czasowniki, co się łączą? Przecież cały czas piszę, że nie wiem, o co ty prosisz. Nie czytata, Pani Studiowana?
Skąd Ty możesz wiedzieć kim jestem i co umiem. Żałosne. Jak wiesz czasowniki się dzieli i jasno napisałam o jaki podział mi chodzi. Dokładnie taką nazwę "podziału" mam w swojej książce, a jeżeli "Pan wyedukowany" to powinien wiedzieć o czym piszę...
Przecież widzę kim jesteś. Nawet widzę twoją książkę. Nie widzisz? Nawet żałosnego przykładu dwóch połączonych czasowników nie potrafisz podać.
Hah bardzo mnie rozbawiłeś ;) Po Twoich tematach na forum widzę jak wiele Ty umiesz...
No, to cel już osiągnęłaś. Możesz się śmiać do rozpókó.
Temat przeniesiony do archwium.