studia

Temat przeniesiony do archwium.
hej, zamierzam podjąć w tym roku studia, kierunek Germanistyka na Uniwersytecie Łódzkim, jeśli ktoś z Was studiuje, będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki, rekomendacje lub jej brak :D ogólnie polecacie ten kierunek ,jeśli tak to Łódź czy inne miasto ? :)
łódź?

sam się tam prawie wywaliłam

są inne lepsze miejsca i uczelnie
Ja osobiście Łódź polecam. Są tam dobrzy wykładowcy, poziom wysoki i kilka specjalności do wyboru. Możesz studiować germanistykę z drugim językiem, co wg mnie to atut.
Poziom studentów może niektórych przerażać, ale i tak utrzymają się najlepsi.
Nie wyobrażam sobie, aby moja dawna wykładowczyni, dr Katarzyna S.-B., przepuściła kogoś, kto się nie uczy i olewa. To wspaniała kobieta o ogromnej wiedzy i wymagająca. Zresztą wielu tamtejszych nauczycieli akademickich ma klasę.
Lodz jest bardzo zafiksowana na punkcie literatury. Jak kogos interesuje jezykoznawstwo albo tlumaczenia (czyli 80% studentow) to moze liczyc na takie zajecia dopiero na mgr. Tak to sztuczne tworzenie etatow dla literaturoznawcow. Ale wykladowcy w wiekszosci w porzadku - w tym dr K. S.-B.
Wszyscy są zafiksowani i same magistry, a nikt nie potrafi tego:

https://niemiecki.ang.pl/forum/ogloszenia/250805

Bajka o Łodzi = nie łudź się!
Hej, są tu jacyś absolwenci germanistyki magisterskiej UG, UW albo UP (Kraków). Mam dylemat, które miasto wybrać (Kraków, Warszawa czy Gdańsk).
Cytat: tadzia5
Hej, są tu jacyś absolwenci germanistyki magisterskiej UG, UW albo UP (Kraków). Mam dylemat, które miasto wybrać (Kraków, Warszawa czy Gdańsk).
a umisz juz cus?
W Gdańsku nie byłem, ale w Krakowie jest ładniej niż w Wa-wie. ;)
W Gdańsku - wg opini internetowych - jest okropnie. Studia są beznadziejne (czyt. wykładowcy).
W Wa-wie problematyczne jest PNJN - dużo ludzi ma warunki.
W Krakusie uczą prof. D. oraz jego były doktorant dr Jacek B., którzy nie grzeszą umiejętnościami dydaktycznymi. Prof. D. jest alkoholikiem trochę niezrównoważonym i nie lubi mężczyzn.
polecam Poznań
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa