Drugi język na studiach - jak dobrze wybrać?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, czy jest tu jakiś student germanistyki, który zdawał na początku pierwszego roku test kompetencji językowych? W tym roku zaczynam studia i niestety okazało się, że muszę wybrać drugi język i nie wiem, który wybrać. Nie miałam do czynienia z tymi językami, które zostały nam podane do wyboru (francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, angielski). Angielski miałam w szkole, ale tylko w teorii, bo w praktyce zajęć nie było. Hiszpańskiego zaczęłam się uczyć jakiś czas temu sama, ale nie znam nawet podstaw. Test będzie na poziomie B2+ i zaległości trzeba będzie nadrobić samemu. I teraz nie wiem co mam zrobić. Może ktoś miał podobny problem?
wybierz angielski, ale pewnie już o tym zapomniałaś. germanistko.
Wybierz taki, żebyś później mogła z oboma pracować. Ja jestem po slawistyce ale biegle mówię tez po niemiecku i w pracy posługuje się oboma językami. Pracuje przy obsłudze klienta w Tivronie i to świetne, że mogę cały czas szlifować również niemiecki :)
Cytat: modusstu
Wybierz taki, żebyś później mogła z oboma pracować. Ja jestem po slawistyce ale biegle mówię tez po niemiecku i w pracy posługuje się oboma językami. Pracuje przy obsłudze klienta w Tivronie i to świetne, że mogę cały czas szlifować również niemiecki :)
Po slawistyce i pisze "oboma"?
Pewnie taki sam nie-miecki.
To się nazywa Obama!