Odblokowanie po niemiecku.. jak to zrobic?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam dziwny problem, poniewaz sprawa wyglada tak: Mam Magnetowid VHS i włączyła mi sie blokada dla dzieci;/ z tyłu pilota jest naklejka i pisze tam jak to zrobic, tylko jakos nie moge tego rozszyfrowac... bawilem sie slownikami itp i lipa...
Tyle co sie dotłumaczyłem to aby ODBLOKOWAC musze wcisnac jednoczesnie guzik "record" i włąsnei dalej nie wiem, jakies kosmiczne słowko "erlischt", szukalem w slownikach "erlischen, erlischt, erleisen itp nic:( jestem w kropce... HELP.. niech ktos przetlumaczy mi ten kawałek jak odblokowac... PLS...z gory THX
Orginalny text:

Kindersicherung
Der Videorecorder ist mit einer Kindersicherung ausgestattet, die die Wiedergabe-Funktion blockiert. Alle anderen Funktoinen ko:nnen bedient werden (auch Aufnahme).

Verriegeln: Dru:cken Sie auf ca. 8 Sec. die Stopptaste, bis im Display ein "L" fu:r "gesperrt" erscheint.

Entriegeln: Dru:cken Sie aufder Fernbedienung die (?) jedergabe-Taste, b(?)(?) das "L"

erlischt und der Recorder der die Wiedergabe startet.
te "(?)" to brakujace litery, bo stylu jest srobka i ktos wydlubal kropke i nei wiem co tam z aliterki byly;/
Zabezpieczenie przed dziećmi
Magnetowid jest wyposażony w zabezpieczenie przed dziećmi, które blokuje funkcje odtwarzania. Wszystkie inne funkcje mogą być obsługiwane (również nagrywanie).

Blokowanie: Naciśnij na ok. 8 sekund przycisk stop, aż na wyświetlaczu pojawi sie "L", bedzie to oznaczało "zablokowany".

Odblokowanie: Naciśnij na pilocie przycisk odtwarzania, aż zniknie "L" i magnetowid rozpocznie odtwarzanie.

PROSZĘ BARDZO!!! ŻYCZĘ MIŁEGO ODBIORU. :)