Studia w Wiedniu

Temat przeniesiony do archwium.
Hey, jestem studentką pierwszego roku prawa na Uniwerku w Polsce, jednak chciałabym się przenieść od przyszłego roku na studia do Wiednia ( byłam już tam na stypendium w liceum i bardzo mi się podobało ) proszę Was bardzo o jakieś informacje, jakie trzeba spełniać warunki jak wygladaja tam studia, jaki jest koszt utrzymania i czy ciezko jest o jakas prace dla studentów?
o ile wiem to studia prawa sa zawsze specyficzne co do kraju. To znaczy ze tylko w tym kraju gdzie sie studiowalo potem rowniez mozna pracowac... chcesz sie wyspecjalizowac na prawo austryjackie???
To tylko takie pytanie. Ja jeszcze nigdy w Wiedniu nie bylam :-))
w sumie tak, bo przyszłość wiąże z Austrią, ale nawet nie wiem czy nie zrezygnować i nie pójsc w Wiedniu na germanistyke bo w sumie to kreci mnie najbardziej
Germanistyka jest moim zdaniem bez sensu, jeśli tak Ci się podoba w Austrii i chcesz tam zostać na zawsze to studiuj prawo. Jeśli Ci ten kierunek nie pasuje to możesz zmienic na jakiś inny ale germanistyke odradzam chyba, że jak tak koniecznie chcesz to jaki drugi fakultet.
w at mozesz studiowac praktyczne co chcesz wiec z przyjeciem nie bedziesz miec problemow tylko musisz wiedziec ze uni wien bardzo przepelniony jest szczegolnie np prawo nie wiem co chcesz robic pozniej ale np zostac adwokatem bedzie ciezko w austrii jako obcokrajowcowi nie ma tam tak jasnych kryteriow przyjec jak w de, jezeli chcesz tez w miare troche zarabiac i robic prawo gospodarcze itd to tez niezaciekawie w at bo nie ma tam za duzo kancelarii duzych, oplaca sie jesli:
1 zamierzasz miec super oceny i pracowac w zawodzie nie w zawodzie w at
2 chcesz poprostu skonczyc jakies studia za granica i pozniej dostac jakas prace w pl
lg

« 

Brak wkładu własnego

»

Brak wkładu własnego