OBYWATELSTWO-pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Kochani! Mam pytanie...
Czy jest możliwość uzyskania obywat. niemieckiego,jeżeli posiadał je mój dziadek,który urodził się w Niemczech (Essen) ? Zaznaczę,że mój ojciec obywatelstwa nie posiada (nie pragnie tego:P)... Pytam,iż moim problemem jest fakt wyżej wymieniony (tata-brak obyw.)
Mój kuzyn (syn brata mego ojca) posiada obyw,ale mieszka w Niemczech (Frankfurt)... ;/
Nie mogę uzyskać info w necie;/.... ?
Proszę o pomoc...
http://www.sozpol.com/pl/niemieckie-obywatelstwo/prawo/dziedziczenie
Jeśli dziadek jest ze strony ojca to tak na stronie konsulatu niemieckiego jest wszystko opisane i są formularze do pobrania . Potrzebne dokumenty to akt urodzenia dziadka akt małżeństwa dziadka to samo ojca i twoje i czekasz do dwóch lat następnie po otrzymaniu obywatelstwa wyrabiasz paszport.
Nie ma zadnej pewnosci ze do 2 lat, ja czekalam prawie 4 lata ;.)
Proszę o pomoc,czy mam możliwość otyrzymania obywatelstwa niemieckiego po dziadku ze strony matki?Co za dokumenty mi będą potrzebne żebym mógł wraz ze swoją 8 osobową rodziną wyjechać,gdzie złożyć dokumenty żeby długo nie czekać pozdrawiam
Z tego co wiem to tylko liczy się pochodzenie ze strony ojca na www.SozPol.com znajdziesz bardziej szczegółowe informacje.
podajesz stronke sozpol a pisze tam wyraznie ,ze urodzeni po 1975 roku moga zarowno po matce jak i po ojcu
sama posiadam takowe po dziadku matki(czyli linia zenska)a dzieci po mnie(tez zenska)
kiedys oczawiscie bylo to niemozliwe ,ale od 1993 roku prawa sie zmienily
kiedys po matce mogly tylko nieslubne dzieci dostac(teraz to obojetne byle rodzony po 1975 roku)
Bella ja załatwiałem to nie dawno mam pochodzenie po ojcu i matce ale liczy się tylko po ojcu powaga miałem papiery ojca i matki w konsulacie i jasno mi tam powiedzieli tylko strona ojca.Proponowałbym najlepiej zadzwonic np do konsulatu w Wrocławiu tam od tych spraw jest taka pani i wszystko dokładnie wytłumaczy.Pozdro
a ja 8 lat temu tu w Niemczech dostalam po matce obywatelstwo
i moje dzieci 2 lata temu po Mnie(caly czas linia zenska)
na to jest paragraf(rowniez na stronach ambasady to pisze)takie jest prawo

http://www.warschau.diplo.de/Vertretung/warschau/pl/04/Informationen__Polen/download__staatsangehoerigkeit__PL,property=Daten.pdf

widocznie urodziles sie przed 1975 rokiem (wtedy nie mozesz dziedziczyc po matce pochodzenia(logiczne)
nie wierze zeby urzednik nie znal prawa obowiazujacego od kilkunastu lat
o tym ,ze mozna po matce juz kazdy prawie obywatel wie(ktory takimi sprawami sie interesuje
Ja te z mam po matce a ona po swojej
Ja czekalem 2 lata mam paszport ucze sie jezyka, i teraz szukam pracy dorywczej na lewo:). Moze ktos cos wie?? Mieszkam w Hamburgu. pozdrowienia:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego