Proszę o radę :P

Temat przeniesiony do archwium.
Tak się składa, że będę brał udział w wymianie i nie wiem jak się zabrać do tego żeby jakoś lepiej się zaprezentować. To znaczy chodzi mi o to żebym nie stał jak leszcz i nic nie mowil, rozumiem wystarczająco, ale nie potrafię za dobrze mówić i ciężko się przełamać ;d
po to tam jedziesz, żeby się czegoś nauczyć i "przełamać" prawda? :) jeśli boisz się mówić skomplikowanymi zdaniami, to najpierw odpowiadaj prostymi i krótkimi :)i na spokojnie się zastanów zanim coś powiesz, ewentualnie spytaj rozmówcę czy poprawnie ci wyszło.. :) miłego pobytu!
Ja bym na twoim miejscu tak duzo o tym nie myslal. I tak bedzie jak bedzie, moze nawet latwiej jak myslisz. Nie powinnies sie przejmowac tym na zapas.
To i tak nic nie pomoze! Byc soba! ;)
dziękuję za rady ;) No jakoś to będzie, nawet nie wiecie jak dużo bym dał żeby normalnie bez żadnych problemów pogadać po niemiecku ;P
poproś swojego partnera, żeby na początku ( ale tylko na paczątku ) dał Ci fory, to na przełamanie bariery, rozmawiaj dużo, z czasem nabierzesz i chęci i płynności :D mówie z doświaczenia, byłem w tej samej sytuacji i uwierz mi z bardzo mizernym niemieckim :D
odnośnie tego początku - chodzi mi o to, żebyś poprosił Niemca, żeby mówił wolniej i wyraźniej;] po kilku dniach, nie bedzie już takiej potrzeby
dzięki :D tak właśnie zrobię :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego