34. Olimpiada Języka Niemieckiego - półfinał

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Ponieważ germanistki w mojej szkole są niepoinformowane co do przebiegu półfinału olimpiady, a w Internecie również nie mogę znaleźć podstawowych informacji, chciałabym Was się zapytać jak dokładnie przebiega półfinał. Jak wiem składa się z dwóch etapów - etap pisemny i etap ustny. Do etapu ustnego przechodzą osoby które uzyskały co najmniej 85% Etap ustny (dwa etapy odbywają się tego samego dnia - istna głupota!) polega na prezentacji pięciu tematów z literatury - dwa tematy z literatury do 1945 i trzy tematy z literatury po 1945, tak? ILE MAM CZASU NA PREZENTACJĘ KAŻDEGO Z TEMATÓW? I co jeszcze? Przed prezentacją tematów z literatury losujemy jeszcze jakiś temat z historii, polityki itp, tak? Mamy czas na jego opracowanie czy spontanicznie? Jak dokładnie wyglądają eliminacje ustne? Jak wygląda dyskusja? Wydaje mi się niemożliwe zaprezentować wszystkie tematy i na każdy z nich podyskutować - nierealne - wówczas te eliminacje trwałyby chyba do białego rana. Proszę o pomoc! Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam
Dołączam się do pytania Koleżanki.
Najbardziej mnie interere:
1. czy trzeba mówić "samemu", prezentować temat, czy też pytania na dzień dobry?
2. jak szczegółowe są pytania?
3. oczywiście z gegry, histy, kultury, polityki i gospodarki odpowiadam na życzenie komisji; nie mogę przewidzieć, co dostanę?

 »

Studia językowe