Deutsch in Österreich

Temat przeniesiony do archwium.
Weil ich hatte immer viele Fragen betreffend Deutsch, ich habe mich entschlossen alle, die ich mich erinne oder mir mich aufkommen, auf diesem Forum zu stellen. Auf manche antworte ich dank eines Internetes selber, andere stelle ich hingegen hier, und hoffe, dass es auf sie ernste Antwort gegeben wird. Ich gehe davon aus, dass wenn jemand eine Antwort kennt und sie hier schreibt dann spare ich eine halbe Stunde oder mehr, ohne im Internet zu suchen. Solche Erklärungen oder andere Sachen, die ich auf Deutsch schreibe, können auch geprüft werden. Das wäre sehr nett ...

Weiss jemand, wo kann man im Internet Deutsch aus Österreich zuhören?

Co to miałoby znaczyć po polsku?
das, was ich geschrieben habe, sollte es das ausdrücken:

Ponieważ zawsze miałam wiele pytań dotyczących j. niemieckiego (w domyśle: i nie miałam je komu zadać), postanowiłam wszystkie, które mi się przypomną albo się pojawią, na tym forum zadać. Na niektóre odpowiem sobie sama, inne postawię natomiast tutaj i mam nadzieję, że zostanie udzielona na nie poważna odpowiedź. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś zna odpowiedź i tutaj ją napisze to oszczędzę pół godziny albo i więcej, nie szukając już jej w internecie.
Takie wyjaśnienia (sugerują wypowiedzi) lub inne treści, które piszę w j. niemieckim mogą również zostać sprawdzone. To było bardzo miłe z Twojej strony, Zochama...

Do postu "zdanie z "zu"" dopisałam pytanie.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie