sezonowa praca dla studentów i nie tylko...

Temat przeniesiony do archwium.
witam,

czy ma ktos z was jakies doswiadczenia w zwiazku z podejmowaniem sezonowej pracy na okres wakacji na poludniu europy ? (grecja, wlochy, francja, hiszpania). mam 20 lat, studiuje dziennie i zamierzam we wakacje sprobowac poszukac pracy za granica na poluniu europy. jak narazie w zwiazku z przeszukiwaniu zasobow inetu natrafilem na informacje, ze trzeba gdzieniegdzie miec tza. VISĘ ?? nie wiem co to, moze ktos sie zna (tu nie chodzi o zwykla wize - to jest chyba nazwa jakiegos pozwolenia pracy, karty). jest bardzo duzo stron zawierajacych oferty pracy, mozna sie umieszczac na forach, itd. mnie by interesowala praca: zajmowanie sie sprzeteam na plazy, pomoc w kuchni, obsluga w jakims barze, kelner, portier w hotelu, praca w fabryce, przenoszenia czegos... .niestety nie robilem nigdy za kelnera, nie mam wiec doswiadczenia - jedynie roznosilem ulotki. ale na tych stronkach angielskich jest napisane, ze doswiadczenia mozna sie szybko przyuczyc na miejscu takze nie powinno byc z tym duzego problemu. szukam w ten sposob pracy - nawet nie patrze na oferty typu work & travel, jakies campusy itd. organizowane oficjalnie u nas bo trzeba miec niezla lapowe, aby z tego skorzystac. po prostu jest drozej ale 100% pewnosc a tak jak ja szukam - taniej i niepewnie. ale kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. tak wiec jak macie jakies opinie to prosze - napiszcie je tutaj, dzieki.
ja chce wyjechac do niemiec jako operka ale przez biuro a ty nie chciał byc tak spróbowac? Sa przeciez agencje która w zamian za opłate znajda ci pracę , oczywisnie jest to moze wymarzona praca ale opłaca sie wyjechac. W takich biurach powinnes dostac potrzebne informacje jak i co jest potrzebne do wyjazdu, ja bym ci proponowała raczej pochodzic po biurach niz po necie, tam mozesz wiecej sie dowiedziec. Nie wiem czy takiej odpowiedzi szukałes ale na razie tylko taka mam
pozdrówki k.
miało byc nie wymarzona praca ale jakas jest.................
tzn. jaka operka ? a czym sie bedziesz zajmowac (sorki ale nie zrozumialem tego ;) ). mnie juz w sumie odpisali kilka mejli ze moge wyslac do nich CV ze zdjeciem itd. mozna byc: jako pomoc kuchenna, kelner, recepcjonista, animator hotelowy, obsluga sprzetu sportowego, kosiarz trawnikow (nie umyslow :) )... tylko ciekawe, czy bylbym w stanie sie tam (mowa np. o grecji, hiszpanii, wlochach, niemczech...) utrzymac za te pieniadze i jeszcze cos odlozyc. pzodrawiam
>tzn. jaka operka ? a czym sie bedziesz zajmowac (sorki ale nie
>zrozumialem tego ;) ).


Operka - to Au-pair, osoba, najcześciej dziewczyna (choć zdarzaja się i chłopacy), która wyjeżdża za granicę. Tam opiekuję się dzieckiem rodziny, u której mieszka w zamian za mieszkanie, wyżywienie i kieszonkowe. Rodzina opłaca też najczęściej kurs językowy.
no to juz kol. ci wytłumaczyła:) mysle ze to sie opłaca, mozna troche odlozyc pieniedzy dla siebie bo mieszkasz za darmo to samo z wyzywieniem a przy okazji co dla mnie jest wazne mozna sobie język podszkolic. Choc trzeba przyznac szczerze urzeranie sie z dziecmi nie jest miłe, ale chce wyjechac wiec cóz.................:)
z tymi pieniedzy to chyba przesadzasz...jako au pair to za duzo nie dostaniesz....
Kto chce jechać do AMsterdamu jako Au pair, prosze pisać pod: [email]
Ty ĆWOKU od kiedy to Hiszpania i Francja i...są na południu od Polski. KRETYN
Ty idź lepie na A4 postój i złap kogoś na swe nogi. Ja tak robię i dupa troche boli,ale przechodzi szybko,kiedy widzi sie kase !!!
DEBILU !!!! On napisal na poludniu europy !!! jak nie umiesz czytac to lepiej nie wlaczaj nawet komputera bo tacy jak ty przynosza wstyd Polsce !!
przeczytalam twoja wiadomosc i mam dla ciebie info. ja bylam juz jako operka i moge ci powiedziec, ze jesli skontaktujesz sie z biurem niemieckim to NIC NIE PLACISZ. jesli jestes zainteresowana to napisz, a podam ci szczegoly
a ja dla biura MIKROSERWIS organizuję wyjazdy AU PAIR do USA i krajów Europy Zach. Sama byłam Au Pair w Niemczech i wszystkim polecam!!! Gdyby ktoś chciał wyjechać z dobrej, znanej i sprawdzonej firmy to kontakt: [tel], mam karty rabatowe ! Lenka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe