Życie w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,
Przygotowuję projekt o różnicach kulturowych, stąd moja prośba o Waszą pomoc. Potrzebuję informacji o życiu w Niemczech.
Poniżej kilka kwestii, które mnie szczególnie interesują. Jeśli znajdziecie chwilkę i zechcecie mi pomóc, będę wdzięczna.
1. Niemcy – jacy w Waszej opinii są, jak ich postrzegacie, jakie oni mają mniemanie o sobie, jak traktują inne narodowości, jakie stereotypy o nich krążą, co uważają o Polakach, jeśli takowych znają, jak to u nich bywa z tolerancją, jak spędzają wolny czas – w dwóch słowach: wszystko o ludziach.
2. Życie w Niemczech – charakterystyczne święta, życie codzienne, rozrywka, kuchnia.
3. Stosunki międzyludzkie – czy ciężko tam porozumieć się z ludźmi, jak to było na początku, gdy nie znaliście jeszcze języka, czy istnieją tam jakieś charakterystyczne gesty, które znaczą w tym kraju coś konkretnego.
4. Przystosowanie się do życia – czy ciężko było przyzwyczaić się do życia w nowym miejscu, co stanowiło największy problem, jakie wady i zalety życia w tym kraju możecie wymienić.
Nie oczekuję odpowiedzi na wszystkie pytania (jednakże bardzo mi na tym zależy), ponieważ wiem, jak dużo to pochłonie czasu, ale jeśli możecie poopowiadać chociaż trochę o życiu w tym kraju, będę zobowiązana.
Z góry serdecznie Wam dziękuję:)
Pozdrawiam,
Dagania :-)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie