Ustna Matura rozszerzona z niemca WROCŁAW

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę. Jeśli ktoś ma informacje o tematach i scenkach maturalnych na niemiecki ustny w okręgu wrocławskim proszę o wysłanie na maila [email]

BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!
ja również o to proszę...

[email]
ja również bym prosił o jakiekolwiek informacje dot. zawartości matury ustnej rozszerzonej na Dolnym śląsku (Wałbrzych, Wrocław itp.) [email] a mam 22.05 jeśli chce ktoś bym się podzielił tematami po tym niech napisze
Miałem cztery obrazki z jednej strony; pierwszy ludzie idący gdzieś na wybory obok tabliczka "Auswahlraum", drugi statystyki z wyborów 2005 i musiałem je omówić, trzeci młodzież na jakiejś debacie- prezentacji- stali za kontuarami i na czwartym dziewczyny rozdające na ulicy materiały prasowe, wyborcze- zatem pytania dotyczyły wyborów i polityki; m. in jak polityka wpływa na życie ludzi, czym politycy się zajmują a czym powinni i czy młodzi ludzie powinni aktywnie uczestniczyć w polityce. To było po polsku. Na drugiej stronie były dwa tematy; jeden o paleniu; że pomimo zakazu reklamy tytoniu o 2% rocznie szcególnie wsród młodzieży i kobiet wzrasta palenie - jak temu przeciwdziałać i co należy zrobić
Na drugim tekście było o modzie odchudzania wśród dziewczyn. więcej nie pamiętam
Kurcze to chyba najtrudniejsze obrazki o jakich słyszałam. Za to tematy bardzo fajne. Kurcze ja dopiero 30 maja...
właśnie wróciłam z maturki. już wam piszę co miałam.
Zad 1. Rozmowa na temat wypoczynku wakacyjnego i ofert biur podróży. 2 zdjęcia. Na pierwszym hotel i obok jakies roboty, koparka jakaś stała bez sensu. Nastepne zdjecie: ludzie na plazy i latajacy nad nimi samolot. i jeszcze jedno zdjęcie: w biurze podrozy jakies malzenstwo rozmawia z kobieta z biura. i napis do tego wszystkiego: w biurze podrozy mowili inaczej... i na dole statystyka. ankieta na temat czy ludzie sa zadowoleni z uslug biur podrozy i wychodzilo z tego ze są zadowoleni. I tematy do dyskusji. Jeden byl na temat internetu nie pamietam juz dokladnie ale cos ze wspolcvzesnie zdominowal swiat cos takiego a drugi to byl tzn on był pierwszy: "Zeit ist Geld" Jak rozumiesz to przyszlowie w odniesieniu do wspolczesnego trybu zycia? uzasadnij swoje zdanie.

pytania do obrazkow to dokaldnie nie wiem jakie byly bo za pierwszym razem na 3 odpowiedizlam wiec poza tym bylo jeszcze z jakiego biura podrozy bym skorzystala gdybym chciala gdzies jechac a inne to czy wolalabym skorzystac z biura podrozy czy wole prywatne podroze i uzasadnic zdanie. a reszty pytan nie znam bo odp jak mi zadali na poczatku zebym opisala obrazki. pozniej wam jeszcze napisze jakie byly zestawy na podstawowym ale to chyba nie na tym forum :)
Anniiiiiaaa,a z jakiego województwa jesteś?
w temacie już masz oke wrocław:P więc musi być z niego skoro umieściła posta... ;)

jutro mam maturę, wieczorem napiszę co miałam. Jeśli ktoś chce na maila odezwijcie się:
[email]
życzcie mi powodzenia:P... dygam ;/ heh narazie;)
Ja jestem z Wałbrzycha, dziękuję mojej nauczycielce za łagodne potraktowanie mnie i wszystkich osób, co zdawały :-)) a zdałem na progu zdawalności ufff
Dzięki!! A czy możecie podawać tez numecie zestawów które mieliście? :-) Ja mam 28 maja, napisze co miałem
hey hey:)))))

miałam dokładnie ten sam zestaw co dziewczyna z forum.
zestaw nr 4

temat: " czy muzyka dzieli czy łączy ludzi" a drugi byl jakiś o wypadkach-że sa
powodowane przez młodych ludzi i alkoholizm i jak mozna to ograniczyc..
a obrazek mialam o nadwadze-skutki, przyczyny itp.
miałam 16/20 pkt:) najlepiej w sql zdałam:)):) ja się tam cieszę:)))))) mogło być lepiej wiadomo... ale co tam:))))
powodzenia maturzyści:))))
woj lubelskie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nur deutsch