Matura ustna - co i jak?

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie za co oceniaja mature ustna?
czy rodzajniki albo koncowki czasownikow przewazaja w punktach??
w tym roku zdaje mature i boje sie ze zestresuje sie tak ze nic nie powiem, albo bede gadala glupoty bo nie zrozumiem egzaminatorow...
czy komisja mowi szybko czy w miare wyraznie?
W zależności, czy zamierzasz zdawać maturę rozszerzoną, czy podstawową. Jeżeli chodzi o podstawową, to jeżeli wyrazisz wszystkie informacje w sposób zrozumiały i w zrozumiały sposób opiszesz obrazek, popełniając przy tym mnóstwo błędów, to stracisz tylko kilka punktów ;) Na rozszerzonej wypadałoby nie popełniać prostych błędów, bo jak to u mnie mówią: "jak w pierwszym zdaniu zrobisz banalny błąd, to pokazujesz już na początku, że nie umiesz" ;) Jeśli chodzi o szybkość mówienia, to odpowiedź brzmi - wolno. Jest to pojęcie względne, ale TEORETYCZNIE masz prawo o nieskończenie wiele próśb o powtórzenie pytania bez straty punktów oraz do prawa o inne sformuowanie pytania, więc strasznie nie jest. Jeśli chodzi o rozszerzoną, to chyba takich przywilejów nie ma, ale komisja powinna też starać się mówić wolno i wyraźnie, bo oni też są ludźmi i pod warunkiem, że nie będą w złym humorze, to nie będą chcieli Ci za wszelką cenę udowodnić, że nie potrafisz języka. Najważniejsze, żeby mówić na temat jeśli chodzi o maturę podstawową, a jeśli chodzi o rozszerzoną, no to trzeba się troszkę wysilić, jeśli chce się mieć wynik powyżej powiedzmy 60% ;)

Pozdrawiam
Maciek
dziekuje troche mnie uspokoiles ;)
zdaje podstawe wiec chyba przezyje

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego