najlepsza książka do matury

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Podjąłem decyzję o zdawaniu matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym (w związku z wymaganiami uczelni, na którą się wybieram). Nie zależy mi na szczególnie wysokim wyniku, chcę po prostu zdać maturę przyzwoicie.

Przeglądałem to forum ale nie znajduję do końca odpowiedzi na interesujące mnie tematy.

Do maja pozostało niewiele czasu, więc nie dam rady przerobić kilku książek. Liczę że mi coś doradzicie. Może ktoś z Was ma porównanie kilku książek.

Najwięcej osób poleca Matura na 100% wyd. WSiP oraz repetytorium z wyd. Omega. Przynajmniej z moich obserwacji. Może istnieje jeszcze jakaś inna książka. Która według Was jest lepsza?

Najbardziej zależy mi na słownictwie. Czy w którejś z wymienionych książek istnieje jakiś spis najważniejszego słownictwa przydatnego na maturze, coś w stylu słowniczków w repetytoriach z angielskiego? Słyszałem, że dobre jest repetytorium leksykalne Lektorklett, ale jest ono dość obszerne, więc raczej nie zdąże go przerobić.

Liczę na Waszą pomoc. POZDRO
odświerzam
Możesz przejrzeć repetytorium gramatyczne PONSa. Bardzo prosto napisane, powtórka praktycznie od samych podstaw. Trudniejsze słownictwo z ćwiczeń jest zapisane u dołu strony.
Na końcu książki są opisane niemieckie krótkie formy użytkowe: widokówka, ogłoszenie, ankieta, zaproszenie, list prywatny i formalny, itd. ...
hej, jezeli chodi o gramatyke to najlepsze jest repetytorium S. Bęy z PWNu a slownictwo? lektorklett. tak zgodze sie ksiazka ma 264 str tyle ze słownicwto zajmuje ok 50 str a do tego na koncu słowniczek polsko-niemiecki, reszta to cwiczenia majace na celu utwalic słownictwo które jest podzielone na 15 działów wiec czy 50 str to duzo?
O tym repetytorium Bęzy słyszałem, że jest dobre. Ale ja się nie będę przykładał specjalnie do gramatyki. A jeżeli chodzi o Lektorklett to wczoraj sobie zamówiłem już tą książkę.
Nom mam nadzieje ze bedziesz zadowolony ksiazki ;]
Nie doradzam w ogóle PONS-a. Wydawnictwo nie ma dobrych słowników, a co za tym idzie ogólnie jest kiepski - sporo błędów, jeśli chodzi o wyrażenia potoczne. Można się nieźle przejechać. Do słownictwa polecam "Deutsch - Słownik tematyczny" - Ewa Maria Rostek, wyd. WAGROS. Zdasz minimum, na 80% (P) - jeśli opanujesz wszystkie tematy ;). Do gramatyki polecam, Bęzę.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa