Matura podstawowa-przygotowanie od podstaw

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,jestem uczniem klasy II LO i wlasnie zdalem sobie sprawie,ze trzeba zaczac sie przygotowywac do matury.
Moj poziom z niemieckiego jest slaby(ucze sie go od II lat),a korzystamy z ksiazki Hier und Da.
Dostalem od kuzyna takze repetytorium Bezy(wyd.2000 nie za stare?) i "listy i teksty uzytkowe z tlumaczeniami "
Co jeszcze warto kupic ?
Na razie moj poziom jest bardzo niski wiec zdaje sobie sprawe ze to bedzie koszmar zdac ta mature,ale mam nadzieje ze czasu wystarczy.
Za wszelka pomoc bardzo dziekuje ;)
Repetytorium gramatyczne Bęzy jest dobre, przerób sobie dokładnie gramatykę, dzięki temu będziesz mógł się wyrazić. Poszerz też słownictwo - kup sobie repetytorium leksykalne. Ja mam Wagrosa, sporo tekstów i nowego słownictwa na różne tematy, możesz też kupić słownik tematyczny i z niego się uczyć. Dobrze byłoby też chodzić na jakiś kurs badź prywatnie, zwłaszcza prywatnie, będziesz mógł ćwiczyć z nauczycielem, ewentualnie jeśli masz problemy konkretnie z mówieniem to może kurs callana...
witam! polecam ksiązke ,,trening maturalny" z wydawnictwa Langenscheidt, autorstwa Magdaleny Ptak i Anny Rink. to jest repetytorium dla poziomu podstawowego i rozszerzonego. naprawde świetnie przygotowywuje do matury!
Dzieki,uwazacie ze lepiej kupic repytorium leksykalne Wargosa czy Lektorklett?
Slyszale, tez,ze warto kupic do ustnej Sprechen ohne Probleme jakie sa wasze opinie?

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie