przygotowanie do matury rozszerzonej

Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna
dzięki za wsparcie, Maciek:D
Samej nei uda mi sie dobrze przygotować, ktoś musi sprawdzac błedy itp itd. W mojej szkole 2-3 godz tygodniowo niemieckiego, to za mało... zwłaszcza jak olewający sobie lekcje nauczyciel i grupa tez..;/ Jesli gdzies isc na dodatkowe zajecia to lepiej do szkoły językowej( i pracowac w kilku osobowej grupie) czy prywatnie do nauczyciela-i wtedy zwraca uwage tylko wyłacznie na jednym uczniu.??
bez korepetytora:
niemiecki 98%, matma 92%, fizyka 87% - nie będę mówił kogo to wyniki ;-)
co do szkół językowych: po semestrze zrezygnowałem, bo stwierdziłem, że w czasie tych 4h samemu jestem w stanie się więcej nauczyć...
hmm... niemiecki podstawowy czy rozszerzony?
Pewnie miałes baaardzo doobrego nauczyciela... bo u mnie w szkole sami jacyś słabi;/;/ i grupa olewa lekcje...;/;/ wiec mało co robimy na lekcji...
Duzo prac pisałes do sprawdzania?
wszystkie 3 na rozszerzonym ;p

>Duzo prac pisałes do sprawdzania?
tyle, co inni, czyli mniej więcej jedną na 2 miesiące;p nie zaliczam i nie zaliczałem się do tych, co będą latać do nauczycieli i nie powiem co robić:p najlepiej się samemu wziąć za naukę, a nie marudzić, że to nauczyciel, że to grupa... u mnie niemiecki wyglądał podobnie jak u Ciebie, z tym że czasami to nawet nauczyciel olewał lekcje ;-)
masz jakies dobre materiały na rozszerzony??
materiałów nie mam żadnych, bo w sumie nie przygotowywałem się w ogóle pod kątem matury z niemieckiego... Kwestia na jakim jesteś poziomie, ja zaczynałem od Themen Neu 2 i uważam, że była to najlepsza książka do niemieckiego z wszystkich, które miałem/przerabiałem. Z tym, że jak widać - zaczynałem prawie że od podstaw, żeby nadrobić zaległości i potem iść do przodu ;-)
Ale z tej ksiazki uczyłes sie w szkole?
Bo ja w szkole korzystam z Alles Klar...;/ juz nieco lepsze ksiązki miałam w podstawówce i gimnazjum...
mam pytanie odnosnie języka niemieckiego na maturze i ogólnie o studiowaniu na filologii germanskiej...czy trudno jest zdac mature na poziomie rozszerzonym z tego języka..mam tak ze zaczełam sie go uczyc dopiero w LO czyli przez 2 lata(wiadomo poziom podstawowy),szczerze powiedziawszy troche juz zapomniałam,ale czy dałabym rade zdac go na maturze w rozszerzeniu jesli chodziłabym na jakies korki i solidnie wzieła sie za prace czy raczej nie ma szans jesli dopiero znam ten jezyk od 2 lat i czy tudno sie studiuje na tej filologii?
Moim zdaniem ktoś, kto zna język tylko 2 lata, nie jest w stanie posługiwać się nim na poziomie rozszerzonym. To za mało. Niektórzy uczą się 8, 9 lat i jeszcze nie mają takiej dostatecznej wiedzy. A matura rozszerzona jest trudna, także ewentualnie radziłabym Ci spróbować podejść do podstawowej, ale i tak byś musiała wziąć się do roboty i uczyć się sama w domu dodatkowo. I raczej odradzam wybór germanistyki, bo sobie możesz nie poradzić. Jeżeli nawet by Ci się udało zdać maturę rozszerzoną to potem nie poradzisz sobie na studiach. U mnie było kilka takich osób, co uczyły się niemieckiego tylko 2,3 lata, ale potem same odpadały, bo nie dawały sobie rady. A na germanistyce musisz mówić, pisać i rozumieć wszystko w języku niemieckim. Większość zajęć jest tylko po niemiecku i musisz rozumieć co kto mówi. Także jeszcze to przemyśl.
nie zgodzę się ;) moja kumpela uczyła się niemieckiego 3 lata - w LO w klasie językowej (razem ze mną) i zdała ustne rozszerzenia na 100% a pisemne na 79% i dostała sie na germ na UJ. także jak ktoś ma samozaparcie i talent to CZEMU NIE?:)
Du hast völlig recht! Warum nicht, wenn man selbstständig lernt und nicht nur in der Schule, und ein wenig Durchsetzungskraft hat und begabt ist! Nicht umsonst heit es: "Wollen heißt Können".
matura rozszerzona z niemieckiego trudna?:) a to mi humora poprawiłaś:) mi się zawsze wydawało, że mogliby podnieść jej poziom, bo osoby które zdają maturę nawet na te 60-70% miałyby często problem dogadać się z Niemcem po niemiecku w spobów w miarę płynny...
zobacz przede wszystkim, jakie osiągasz wyniki na obu poziomach. rozszerzona matura z niemieckiego jest jednak łatwiejsza niż się wydaje. jak się przygotujesz, nawet sama w domu, to zdobędziesz wynik, który może wystarczyć na germanistykę, bo na nią dość łatwo się dostać, a jak jesteś zainteresowana tym językiem i będziesz nad nim pracować, to nie widzę powodu, dla którego coś miałoby pójść źle, także bez obaw i z zapałem!
U nas straszą, że z językami będzie tak jak z matematyką - ponieważ podstawa jest obowiązkowa i i tak wszyscy będą ją zdawać, to rozszerzenie musi być trudniejsze... Sama się przestraszyłam, szczerze mówiąc, ale już decyzję podjęłam i nie chcę się wycofywać.
Nikoletta na jakim bedziesz poziomie zdawać?
na rozszerzonym
matura z niem rozsz jest łatwa. Nie mówię o zdawaniu tutaj jej na 100% ale na 60-70 jest wykonalne. @ lata niemieckiego w szkole plus systematyczne korki i własnej pracy i witamy na germanistyce. Dodatkowo trzeba już na studiach się zmobiulizować.
Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka