Nauka - p. rozszerzony

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,
Poszukuję pomocy do nauki do egzaminu maturalnego z niemieckiego na poziomie rozszerzonym, który mam zamiar zdawać w przyszłym roku.
Czy znacie jakieś fajne podręczniki, repetytoria? Dodam, że zaczynam praktycznie od zera, w liceum jestem w beznadziejnej grupie i trochę zacofałam się (w moim mniemaniu dużo więcej nauczyłam się w gimnazjum, tu na lekcjach praktycznie nic nie robimy, sama nauczycielka ma olewczy stosunek) i teraz mam zamiar wszystkiego się nauczyć.
Byłabym wdzięczna jeśli ktoś podałby mi tytuły jakichś repetytoriów z ćwiczeniami do struktur leksykalno-gramatycznych oraz sprawdzania poprawności konstrukcji zdań.
Jeśli chodzi o wypracowania, mam zamiar zakupić "Trening pisania przed maturą. Język niemiecki" - Langenscheidt, oraz "Wypracowania maturalne język niemiecki" - tego samego wydawnictwa.
Przydałby mi się również jakiś dobry, gruby podręcznik z arkuszami maturalnymi, znacie jakieś warte polecenia?
edytowany przez AkiNinona: 03 sie 2011
A szukałaś już czegoś u nas przy pomocy funkcji "szukaj"?
A w internecie coś znalazłaś, bo tam się roi od tego? Naprawdą się roi. Mnie się tego nie chce sto razy powtarzać. Jestem za leniwa na takie cudeńka. Pozatem: starość, nie radość...
Oprócz Langenscheidta poleciłabym Ci "repetytorium maturalne-poziom rozszerzony" wydawnicywa direkt. Naprawdę dobre, sama się z niego przygotowywałam:)

« 

Studia językowe