Matura dla dorosłych w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Hey, pytanie dotyczy mojej koleżanki, a mianowicie ona jest teraz w polskim liceum ale uważa,ze nie podoba jej sie tutaj i woli zdac mature w Niemczech, chciałaby zacząc jakby liceum od początku( czyli niemieckie Gymnasium) w Polsce istnieje taka możliwość,ze ludzie po Gimnazjum/Dawnej podstawówce 8 lat mogą iść do Liceum dla dorosłych i tam zdać maturę, czy w niemieckim Abendschule są takie same zasady, czy w ogóle może są jakieś inne szkoły w Niemczech, gdzie mogłaby zdać tą maturę i zacząc wszystko od początku( wg mnie to dobrze zaczac od nowa względem jezyka) Dzieki za pomoc:)
znaczy się jest dorosła, nie ma szkoły i nie podoba się w Polsce
skończy na ulicy w Niemczech jak jest ładna, jak brzydka będzie pucować kible (więc pucować i tak będzie)
ma szkołe, bo jak napisałam uczy się w liceum, tylko chce zmienic polskie na niemieckie....
No, to niech zmienia. Patrz: Kultusministerium.
Cytat: Milena122
ma szkołe, bo jak napisałam uczy się w liceum, tylko chce zmienic polskie na niemieckie....

nie ma szkoły, to że się uczy, nie znaczy że zakończy maturą
W Niemczech musiałaby zaczynać od nowa, kto ją przyjmie do niemieckiego Gymnasium? I to bez znajomości języka?
Widzę, że po polskich gimnazjach jacyś ludzie upośledzeni wychodzą, zupełnie oderwani od rzeczywistości.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka