poszukiwane dobre repetytorium maturalne

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chciałam prosić o radę.
W przyszłym roku czeka mnie matura. Zamierzam pisać rozszerzony niemiecki (jako jeden dodatkowych) i szukam dobrego repetytorium. Uczę się od podstawówki, więc nie powinno być problemu, ale porządna powtóreczka nie zawadzi. W szkole robimy alles klar rozszerzony (aktualnie cz. 3) + dokupiłam do tego tę żółtą gramatykę, poza tym dostajemy różne dziwne kserówki. Ogólnie jesteśmy gdzieś w okolicy B1-B2. Zastanawiam się czy kupić abc maturalne wsip do kompletu, czy jakieś inne dla odmiany. Trafiłam ostatnio na direkt (wyd. LektorKlett) – wygląda na porządne, na forum czytałam, że Wagros jest dobry, ale znalazłam tylko podstawę.
Wszelkie sugestie mile widziane. ;)
Sugestia:
nasza zakładka "Nauka"
Sugestia 2:
http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Egzamin_maturalny_jezyk_niemiecki,6990.html
To są oczywistości, miałam na myśli raczej porządną książkę. Na półkach w księgarni leży tego od groma, nie sposób przejrzeć i porównać wszystkich.
A tak przy okazji - można gdzieś ściągnąć słuchowiska do matur z poprzednich lat? Widziałam w necie tylko transkrypcje, a to niewiele daje.
A, wiesz, co to link?
Bo coś mi zaczynasz bredzić...
Albo jestem ślepa, albo tam jest to, co wszędzie - arkusze z transkrypcją. Przez słuchowiska mialam na myśli nagrania do tych zadań ze sluchania, może rzeczywiście nieprecyzyjnie się wyraziłam. Co mi po transkrypcji, jeśli nie ma mi kto tego przeczytać na głos.
Cytat: irkamozna
Sugestia:
nasza zakładka "Nauka"
opanujesz na tip-top = nic więcej ci nie trzeba.
Czytaj se sam, abo weź Ivonę do pomocy.
Czy to jakaś szkoła specjalna, do której chodzisz, że tak bredzisz?
Owszem, bardzo specjalna. Wg. jakiegoś głupawego rankingu jest w pierwszej 20 w kraju, zrobili nam większe pranie mózgu niż myślałam.
Ale wolę bredzić niż mieć problemy z rozróznianiem czasowników w rodzaju męskim i żeńskim w języku ojczystym ;)
Miałam nadzieję, że ktoś dobrze doradzi. To przestępstwo?
no, to bredź dalej
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa