hmm...nie wiem czy to zrobic, czy dac sobie spokoj

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie : jaki jest sens w zdawaniu niemeickiej matury? ucze sie od 4 lat w Niemczech, w polsko - niemieckiej szkole, jednak nie planuje studiowania za granica, wiec moglabym wlasciwie zdac tylko jedna mature, tzn. polska. Czy zdanie niemieckiej matury dalo by mi cos? Pomogloby mi np. w dostaniu sie na studia, znalezieniu pracy, jesli mysle o studiach i pracy w Polsce?
nie......ja zdawałem z niemca mature i nic nie pomogło potem na germanistyce na wstepnych.....
ale mi nie chodzi o mature z niemieckiego tylko o mature niemiecka (tzn.zdawana w niemieckiej szkole po niemiecku z takich przedmiotow jak np. biologia, historia, niemiecki (jako Muttersprache). wiec nie mam na mysli niemickiego jako przedmiotu na maturze polskiej, bo ta mature bede i tak zdawac. Po prostu mam przed soba wybor: czy zdac zarowno mature polska jak i niemiecka, czy tylko polska. Naprawde nie wiem, co by mi moglo przyjsc ze zdania niemieckiej matury
jesli masz okazje i zdolnosci i czasem dysponujesz to dlaczego mialbys nie zdawac?? ja na Twoim miejscu bym zdawal, zawsze to jakies doswiadczenie i w CV mozna napiac - a od namiaru \"papierkow\" jeszcze chyba nikomu nie zaszkodzilo, uwierz !!, skad wiesz moze jeszcze kiedys zachce Ci sie studiowac w niemczech ... kto wie....
wiesz, nie chodzi mozeo checi studiowania w Niemczech, ile o mozliwosci...
Na razie mysle o filologii germanskiej, a z tego co wiem,ludzie zniemiecka matura i tak nie maja wiekszych szans na dostanie sie...
W sumiei tak pewnie dostane jakis inny \"papierek\" ukonczenia tej szkoly,chociaz jak mowisz, sprobowac nie zaszkodzi. Z tym ze, z czasem na nauke byloby nieco krucho,bo to by byly 4 dodatkowe przedmioty,tzn.oprocz nich musialabym zdac polska mature....
Szkoda ze nie wiem jeszcze, czy ta niemiecka matura misie do czegos przyda, bo bylby latwiejszy wybor
Wiesz co, teraz po wejsciu do UE kazda matura czy dyplom ukonczenia studiow sa rownouprawnione. Wiec nie wiem do czego niem matura bylaby Ci potrzebana. Chyba tylko do sprawdzenia sie i robilabys ja tylko dla wlasnej satysfakcji
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe