Co sadzicie o probnej maturce????????

Temat przeniesiony do archwium.
....i co dzis byla maturka z Germana :) ciekawa jestem co o niej sadzicie...
PISZCIE

Meiner Meinung nach ...... hhehe
...nie no nie bylo zle ale z tym trzecim textem to przegiecie totalne trudno bylo go zrozumiec ;/
ja pisalam tylko podstawowa... :(
......no przeciez o podstawoawa mi chodzi :) wiec co sadzisz istoto tam nademna ;)
to ty pewnie z tez wlkp :) wiekszosc Polski pisala rozszerzona.
no nie bylo trudne trzeba bylo przyznac... takie jak w tamtym roku
nie byla az taka straszna :D tylko te tematy wypracowan. takie nie wiadomo jakie :P wogole jak brzmial trzeci? :D
ja pisalam o autostopowiczach :D brakowalo troche argumentow, no ale ...
za to podstawowa + rozszerzona cz.1 latwe byly takie :)
wlasnie, napiszcie (ci, co pisali erweiterte Stufe), jakie byly formy i tematy
1 - coraz wiecej osob przestaje podrozowac autostopem, bo jest niebezpieczny. ROZPRAWKA - co ty o tym myslisz.
2 - napisz RECENZJE ostatnio przeczytanej ksiazki przygodowej do mlodziezowego czasopisma w niemczech.
3 - tuuuu wlasnie nie pamietam :D
trzeci temat dotyczył sąsiadów. cos w rodzaju.. Opisz, co wzbudza u ciebie niechęć do twojego sąsiada...jakos tak :)
trzeci temat dotyczył sąsiadów. cos w rodzaju.. Opisz, co wzbudza u ciebie niechęć do twojego sąsiada...jakos tak :)
ja pisalem rosyjski. banalne bylo. chyba nie stracilem ani punkta na podst ani na rozsz, ale zobaczymy
a ja sie napisałam cheba ze 30 listów normalnych... i tylko jeden tylko jeden pisałam na kółku formalny... :-/ ale 121 słów było wiec moze cos z tego będzie ;)) to tak jak z pol... byle nie chłopi i nie dziady... no to sobie wywołałam wilka z lasu :-/
No własnie niemiecki tez był prosty, za prosty, podejrzanie prosty... ciekawe co w maju wymyślą :]
w zeszlym roku byl glupi, zwlaszcza na rozszerzeniu txt o skinach, ja dalej twierdze ze tam w niektorych lukach inaczej pasuje niz w kluczu
nie bylo tak zle mogla by byc prawdziwa taka ;) a na rozszerzonej pisalem 3 temat Opisz swojego sasiada, i napisz co wzbudza twoja niechec do niego (taki sens dokladnie nie pamietam) ale ogolnie spoko, jedyne co nie mialem pojecia to w rozszerzonej co trzeba bylo synonimy znalezc w tym texcie tzn napisalem 2 mobilisieren - aktivieren jeszcze 1 jakies ale nie pamietam a reszta to nie wiedzialem
niejestem z wielkopolski z zachodniopomorskiego ...... i teraz ciesze sie ze nie poszlam na rozszerzona
recenzja, rozprawka........czemu nie trafilaam do waszych szkol u nas kompletnie niczegoooooo nie ucza w takim razie ..... parodia poprostu az wstyd sie przyznac
Ja pisalam o autostopowiczach. A tak ogolnie to spodziewalam sie czegos trudniejszego... W sumie jestem zadowolona:)
jaki wstyd ;) w mojej szkole (która jest największa w mieście) nikt nie pisał rozszerzonego niemieckiego... :-/ a ja sama bym nawet nie ruszyła tych tematów z rozszerzonej... nawet nie wiem jak jest sąsiad... a w podstawowej ...eh ich bin dunkel :(( zeby sobie nie przypomnieć jak jest opiekunka do dzieci to jest dopiero wstyd... no ale gospodyni domowa to chyba coś koło tego wiec moze będzie;)
co to za matura...??;/ chodzi mi o roz...nijak ma sie w porownaniu do tej z angola(chodzi mi o arkusz 2), pisze i niemiecki i ang. ale akurat w piatek pislame niemca teraz sobie zobczylem mature z angola, i to jest kolosalna roznica, teksty z leseverstehen nie roznily sie praktycznie niczym od tych z podst. rozprawka temat na poczatku wydaje sie z kosmosu ale po chwilowym zastanowieniu mozna sporo napisac, ja wyszedlem z a akusza 3 ponad godzine przed koncem, pomimo tego ze zastanwialem sie czy nie pisac innego tematu. Wyniki takie sobie raczej beda i tak pewnie lepsze niz mialbym z angola...
podst 94-98% roz 92-96% moze troche wiecej
a moge spytac, co to za miasto?? :)
Ja jestem z wojewodztwa malopolskiego wiec pisalam maturke podstawowa i rozszerzona. Ucze sie niemieckiego dopiero czwarty rok i tyle samo chodze na lekcje dodatkowe. Robie na nich roznorodne cwiczenia i w porownaniu do nich maturka na obydwu poziomach byla banalna. Przerobilam juz mnostwo ksiazek przygotowujacych do matury i kil;ka tekstow ze sluchu i z czytania na probnej juz znalam i niektore odp moglam zaznaczyc juz przed zapoznaniem sie z tekstem. Listem formalnym takze nie bylam zaskoczona - jeszcze dzien prezd egzaminem powtorzylam czym rozni sie on od nieformalnego i bylo warto. Rozprawka tez byla w porzadku. Mowie tak chociaz przygotowuje sie do matury TYLKO na dodatkowych lekcjach poniewaz w szkole pani uwaza ze naszej klasy nie warto juz niczego uczyc skoro tylko 2 osoby z grupy zdaja niemiecki. Wiec na lekcjach ogladamy filmy itp. Wybieram sie na germanistyke na UW - tam potrzebuje tykko niemieckiego rozszerzonego i nic wiecej wiec do prawdziwej matury musze sie ostro przylozyc!! ozdrawiam:) jesli chcielibyscie pogadac to podaje moje [gg]
a ajk tam wyniki z maturki? ja mialam z podstawowej 100% a z rozszerzonej az 97%. Mam nadzieje ze wzystkim tak dobrze poszlo:) pozdrawiam
no wlasnie piszcie jakie mieliscie wyniki przede wszystkim przyszli germanisci
no nie nie ... nie wszystkim ;)
mozesz spytac ;) ale to nie duze miasto za to znane ... w kazdym razie w malopolsce
ja co prawda nie germanistka przyszla, ale ...
podstawa - 50
rozszerzenie - 46 [mogloby byc lepiej :/ ale za niezachowanie formy rozprawki mi punkty polecialy :/]
Temat przeniesiony do archwium.