Matura

Temat przeniesiony do archwium.
Zycze wszystkim tegorocznym maturzystom pomyslnie zdanej matury !!! :-)Mnie to czeka na szczescie za rok !!! :D:D Juz sie boje !!! :-)
a mnie juz dzisiaj dokladnie 13:15 i co ja mam powiedziec ojeju ja ta sie dopiero boje:(((((((((((((((
i jak Ci poszlo?? ja bylam z siostra na ustnej z rosyjskiego i zdala na 90 % :)
to już masz ustną??? a ja dopiero 17 :-/ przynajmniej zdąże sie jeszcze czegos naumiec :P
A ja ustną mam dopiero 30 maja .... kurcze, ale też się boję:/Trudne mieliście tematy na ustny niemiecki rozszerzony?Najbardziej boję się tych o kosmosie, wojnie i genetyce:/Trzymam kciuki za "walczących z komisją na ustnym" :D Tschüß :))
rosyjski to banalny je\zyk kazdy zdaje na 90% moj kolega co nie jest najlepszy zdal na 19 pkt. ja mialam z niemca 15:(((( ale co tam
ojejku rozszerzony to nie dla mnie:)) brat mojej nauczycielki z niemca zdawal rozszerzony nie zdal o dziwo nazwisko nawet mu nie pomogło no coz trudno jest rnjutro pisemny podobno jakies grupy sa tez wymyslili jak bym juz gorzej byc nie moglo rnwrzodow tylko sie nabawie przez ta cala mature do kitu ble:Prnale przynajmniej bede miala co dzieciom opowiadac hehe
EJ AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaa boje sieeeeeeeeeeeeee
ale mam stresa... bania mala :|
a ja zaraz mykam na pisemna z niemca heh
I jak wrazenia? Jak Wam poszla maturka? Co bylo? Trudna czy latwa?
Czekam na Wasze opinie
PP 1 błąd, PR 2,5 punkta w plecy. Nie wiem jak pisanie, ale jestem zadowolona, nie było trudne :)
Podstawowa byla w miare, chociaz moglo niektorych zaskoczyc cwiczenie o pogodzie i moze sluchanie, w kazdym badz razie trudniejsze od probnej. Rozszerzona byla wg mnie trudna, na pewno trudniejsza niz probna, kiedy nie widzialem roznicy pomiedzy podstawa a rozszerzonym, teraz dalo sie to spokojnie zauwazyc;) Jak ktos jest oblatany z niemieciego, to sobie dal rade, a jak nie to mogl miec na prawde spore problemy.Tyle. PZDR
podstawa banalna. Rozszerzenie tez nei za trudne, sluchanki proste, tylko to zadanei 11 z jednym pytaniem durne bo pytanie sobie a txt sobie

na rozszerzeniu mam 2 pkt straty :]
ech kurcze, no nie jestem zadowlona z maturki, próbna mi poszła o wiele lepiej, a teraz się uczyłam no i cóż, jakoś mnie przymuliło na rozszerzeniu. Podstawa była łatwa, choć liczę tak na 90%, a z rozszerzenia około 10 punktów w plecy, nie wiem jak pisanie, bo raczej mi dobrze poszło, no ale spodziewam się i tak w granicach 70-75% ech kijowo, gorzej niż angielski!!
Mam kiepski humor, bo chcę zdawać na germanistykę do Łodzi... mam nadzieję, że pozostałe przedmioty, które zdawałam mi polepszą szanse.
Twoj wpis zachecil mnie do sprawdzenia odpowiedzi. Ja stracilem 2,5;) albo 3,5, nie wiem jak zaznaczylem jedno. W kazdym badz razie, calkiem dobrze. Zwazywszy ze w tym drugim sluchaniu, jak nic pasowaly mi 2 odpowiedzi w 2 cwiczeniach,ale wybralem te zle;) Tak czy siak bedzie ponad 90%, bo rozprawke mam wyczesana. Podst nie sprawdzalem, ale ponad 95 bedzie raczej na pewno. ale tak jak mowie, matura byla trudna(roz), no i znowu pasowaly 2 odp(jak na ang). PZDR
Dla mnie, jako maturzystę nastawionego na angielski, rozszerzony niemeicki był masakryczny. Połowy nie rozumiałem, ale mam tego farta, że prawie wszystko trafiłem poprawnie :) Także liczę na jakieś 90 z podstawy i 70 z rozszerzenia.
no dobra nie jestem taka madra jak wy :P
ale tez sie pochwale bo niemieckiego ucze sie 2,5 roku :)

huhu ,
no to 92-96 pdst. i 80-82 rozszerzony ,
ta dam! :)


jestesmy dojczmajstery :D
Witam ja mam tak około 94-100% z podstaw zależy jak ocenia pocztówke i list.....35/35 na bank . A rozszerzenie hmm zależy ile dostane za Opis obstawiam 80-88%

Jak wam się wydaje dobry wynik??

Bo nie wiem czy to starczy na 3 Nkjo lub na UŚ....... MOje marzenie zdac mature i dostac się na 3 Nkjo :D
Szczerze mówiąc jak dla mnie niemiecki rozszerzony byl trudny ... próbna poszła mi elegancko i dlatego trochę się podłamałam ta właściwą maturką :/ ehhh .... no to juz poszłam na studia ... taaaaa ;) dłuższa forma pisemna na rozszerzonym całkiem fajna ... ale ten pierwszy arkusz na rozszerzonej ... uhhh ... dali do pieca ... nie ma co. PoZdRaWiAm :))
Dodam, że niemca uczę się dopiero od trzech lat ... zastartowałam na rozszerzony i .... zaczynam bać się ustnej ... hmmm ... 30 maj ... KOMISJO, LITOŚCI !!!!
Matura - jak zawsze z języka banalna, z resztą każda podstawa jest prosta, bo to tylko podstawa. Rozszerzony dość wymagający, o ile bałem się o trudne słuchanie o tyle było ono bardzo przystępne, jeśli chodzi o teksty nietrudne w rozumieniu, ale te tytuły i polecenia trochę głupie :P No, ale mogę się pochwalić, że łącznie z II i III arkusza uciekło mi 4 punkty (głupie podstawowe błędy) , a z podstawy 2 (a miało być 100%). teraz tylko zależy jak ocenią prace, ale jestem zadowolony, że nie zawaliłem II arkusza co mi się niestety na angielskim przytrafiło.
No ... przyznam, że to zadanko z tytułami było ... hmmm ... podstępne .... ok, przyznam się bez bicia - położyłam to zadanie całkowicie. Jest do kitu i jestem załamana :\
ja tytuly zrobilem dobrze, 2 pkt uciekly mi gdzie indziej, w zad 11 i w 12 :]

ja sie i tak najbardziej boje o polski :]
mi uciekł 1pkt na podst. , bo przez pół godziny się zastanawiałem czy te dziecie w przedszkolu mają się zachowywać przyjaźnie dla środowiska, czy nie! i dla mnie to pytanie było bardzo niejednoznaczne! zresztą tak, jak w angielskim, bo też pisałem. A w rozszerzonej części też 1pkt mi uciekł na słuchaniu, a reszta wszyściutko dobrze:))) wkońcu ZMP się zdawało, więc nie było się czego obawiać :) pozdrawiam wszystkich!!!
Moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej. Ucze się niemieckiego od pierwszej klasy liceum. Jednak zawsze czułam sie mocna z tego jezyka, brałam udział w kilku wymianach jezykowych, miałam często kontakt z tym językiem. Próbą rozszerzoną napisałam na 90%, a teraz będzie duuuuuużo gorzej :( I o germanistyce mogę zapomnieć :(
kto sie orientuje w ocenianiu? Podpisalem sie w listach zamiast XYZ, Rafał :D beda odejmowac za to punkty ? wie ktos?
Z podstawy wszystkie zamknięte mam dobrze, z rozszerzonego arkusz II 27/27, arkusz trzeci 4/5+ wypracowanie ok. 16-17
ja zwątpiłam w swe umiejętności :(

z podstawy aż 4 błędy (z czego 3 miałam dobrze i zmieniłam na źle!) czyli max 92%..... :(
z rozszerzenia nie komentuję nawet....... w najlepszym przypadku będzie 78% :(
nie wiem czemu tak kiepsko, ale już tego nie zmienię. Ale wściekła na siebie jestem niezmiernie, bo pomimo tego, że arkusz 2 był trochę trudniejszy, to nie było to coś, czego nie da się dobrze napisać. Pocieszam się, że jeszcze ustny, choć on się nigdzie nie liczy praktycznie :/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa