tematy,matura ustna niemiecki 2006,małopolskie

Temat przeniesiony do archwium.
1. musialam zarezerwowac pokój w pensjonacie, powiedziec jaki termin mnie interesuje i zapytac ile kosztuje nocleg w tym pensjonacie

2. bylam na kursie jezykowym za granica i mam powiedziec; jak byl kurs zorganizowany, zse poznales kolege i w jakich okolicznosciach , co robiliscie w wolnym czasie

3. negocjacje: masz zaproponowac zakupy w supermarkecie , powiedziec dlaczego chcesz tam kupowac i zaproponowac jakies kompromisowe rozwiazanie

mialam zdjecie z matka i synem w kuchni jak jakies jedzenie przygotowuja , jakies warzywa kroja itp. i do tego pytania: dlaczego matka jest z synem w kuchni? i jak dzieci moga pomagac rodzicom?

inni mieli np; relacje z koncertu , jak zdobyli bilety , co sie na nim wydarzylo i co robili po koncercie,

mieli opowiedziec jak , gdzie i w jakich okolicznosciach poznali swoja dziewczyne albo chlopaka

opowiedziec o akcji w szkole przeciw zanieczyszczeniu srodowiska w ktorej uczestniczyles( jakie akcje podejmowaliscie , co robiliscie itp)

opowiedziec niemieckiej rodzinie do ktorej przyjechales jak ci minela podroz , ile trwala i jaka przygode przezyles podczas podrozy w pociagu

opowiedziec o wycieczce do muzeum , co tam ciekawego bylo, co zrobilo na tobie wrazenie i co ciekawego ci sie przydarzylo

trzeba bylo zapytac o pociag do jakiegos miasta, o ktorej odjezdza , ile kosztuje bilet i czy mozesz zmienic termin wyjazdu

chciales wynajac mieszkanie i musiales sie zapytac o polozenie tego mieszkania , warunki mieszkaniowe i ile kosztuje wynajecie

z negocjacji bylo np;

chcesz isc spac i musisz poprosic kolege zeby nie sluchal glosno muzyki albo szedl spac , mozesz powiedziec ze np masz jutro wazny egzamin i musisz wczesnie wstac

masz przekonac kolege zeby nie jechal do domu i zostal u ciebi na noc

negocjacja z rodzicami ; masz brudny pokoj i kazuja ci go wysprzatac a ty nie masz czasu i musisz powiedziec co masz takiego waznego ze nie mozesz teraz posprzatac i zaproponuj kompromis

chcesz wyjsc z kolezanka do dyskoteki ale ona chce zostac w domu , musisz ja przekonac do wyjscia a jak nie chce to zaproponowac kompromis

chcesz isc do restauracji ale twoja kolezanka nie ma ochoty , musisz ja do tego przekonac itp

chcesz isc na mecz pilki noznej a twoj kolega chce isc gdzie indziej , masz go przekonac zeby szedl z toba na mecz
hej. ja niemiecki mam w piątek, to napisze co miałam. jestem z małopolski.
jakie mieliście jeszcze zestawy, chodzi mi o małopolske. Prosze napiszcie;)
w calej polsce sa te same zestawy chyba
äëößüÄËÖÜ
. musialam zarezerwowac pokój w pensjonacie, powiedziec jaki termin
>mnie interesuje i zapytac ile kosztuje nocleg w tym pensjonacie
>