Jakie książki do samodzielnej nauki języka niemieckiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie.
Chciałbym się dowiedzieć jakie książki polecacie do nauki języka niemieckiego? Od podstaw :) Włączając gramatykę, słownictwo. Zależy mi na czymś przystępnym, dobrze napisanym, zrozumiałym. Mogą to być 2 książki które się uzupełniają. Wiadomo, nie chcę wydać kilkuset złotych na kilkanaście różnych książek ale powiedzmy 2 podstawowe pozycje które pozwolą nauczyć się gramatyki, budować zdania, nauczyć się słówek. Przeglądałem parę tematów i powtarzają się książki:
- "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego", S. Bęza - jedni chwalą, drudzy mówią, że są błędy i nudzi
- "Blondynka na językach - Niemiecki", Beata Pawlikowska - raczej chwalona pozycja i przystępna w nauce
- "Język niemiecki. 20 minut każdego dnia" - ponoć fajna ale nie ma jej nigdzie dostępnej w necie

Jak mówiłem. Mogą być 2 książki ale opisujące gramatykę, ćwiczenia, słownictwo... w miarę poszerzania wiedzy pewnie kupię kolejne ale chce jakieś na start, obszerne.
Za darmo:
nasza zakładka "Nauka".
Od czego zacząć? Budowa zdania? Czy może słownictwo?
Od początku do końca. Po kolei.
Najpierw sobie luźno poczytaj, jak to działa.
Słownictwo znajdziesz w PONSiu.
(Bęza jest bardzo dobry, a na początek = 5 lat nauki, wystarczy. Ale wytrzymaj przynajmniej jeden rok)
Prawda jest taka, że nie nastawiam się na świetną i bezbłędną mowę w języku niemieckim :) Chcę po prostu bez problemu komunikować się z ludźmi ponieważ mam w planach wyjazd w celu zarobkowym... Czyli polecasz mi przynajmniej uczyć się tutaj przez rok, a dopiero później cokolwiek kupować tak?
Wszystko jedno, jaka jest prawda.
Gdy się wykujesz 1000 słówek, będziesz tylko dukał.
Poziom komunikatywny = ani be ani me.
Twoje zdanie na ten temat nie ma żadnego znaczenia.

Ja ci polecam: zacznij. Jasne? (Klar? = zu Deutsch)
Bo na razie to się tylko targujesz.
edytowany przez irkamozna: 04 sie 2013
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka