W jakiej kolejności się uczyć?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej.
Niestety należę do grona osób które jakoś nigdy nie znalazły motywacji do nauki języka w szkole, a że teraz mam troszkę więcej czasu bo mgr się pisać jeszcze nie chce a zajęć brak, postanowiłem nieco nadrobić zaległości.
Pytanie raczej do tych uczących niemieckiego lub nieco bardziej zaawansowanych- mógłby mi ktoś powiedzieć co z gramatyki po kolei klepać? Wiadomo, dużo rzeczy od siebie zależy, bez sensu jest się uczyć niektórych nie znając już wcześniej innych.

Generalnie to zależy mi raczej tylko na nauce gramatyki bo mimo że mój poziom to teoretycznie C1 (śmieszne jest to ocenianie swoja drogą O_o ) to pewnie nawet wszystkich czasów bym nie wymienił ;P
Obejrzyj najpierw naszą zakładkę "Nauka". (może też "ćwiczenia"?)
Może znajdziesz apetyt na ten język?
O twoim poziomie pogadamy potem...
btw. "klepanie" nie ma naprawdę sensu. Smutne, ale prawdziwe.
Zakładki już sobie przejrzałem, nadal pojęcia brak od czego zacząć :)
Poziom szczerze mówiąc mi wisi, i tak coś z ocenianiem jest w nim nie tak, więc nie ma sie czym przejmować ;)

Co do klepania, nic innego mi do głowy nie przychodzi :) Po prostu chce się nauczyć gramatyki, żeby wiedzieć dlaczego coś jest poprawne, bo aktualnie tylko najczęściej mam przeczucie "że jest poprawne" ;)
Cytat: Karcharot
Co do klepania, nic innego mi do głowy nie przychodzi :)

ja preferuję blondynki
No, to klep, skoro ci wisi. nas do tego nie potrzebujesz.
Ja klepię Panią Biedę.
Cytat:
No, to klep, skoro ci wisi. nas do tego nie potrzebujesz.

No cóż, zadałem pytanie, liczyłem że uzyskam odpowiedź :)
Jeśli odpowiedź brzmi "zajrzyj do zakładki nauka" to z góry wiem że odpowiada mi osoba która nie ma o tym zielonego pojęcia. Tak czy siak dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. :)
Cytat: Karcharot
Cytat:
No, to klep, skoro ci wisi. nas do tego nie potrzebujesz.

No cóż, zadałem pytanie, liczyłem że uzyskam odpowiedź :)
Jeśli odpowiedź brzmi "zajrzyj do zakładki nauka" to z góry wiem że odpowiada mi osoba która nie ma o tym zielonego pojęcia. Tak czy siak dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. :)
Trzeba było od razu tak napisać: wcale nie mam ochoty na nic i piszę sobie tutaj, bo mi nudno.
I nie zaczyna się od "Hej", lecz "Witam", bo tak robi każdy głupek tutaj, który ma o wszystkim pojęcie, tak jak ty, klepaczu.
"Pozdrawiam" na końcu zrobiłeś dobrze. Twoje pozdrowienia przynoszą nam zwykle nieopisaną ulgę.
Dla ciebie każda odpowiedź jest po prostu bez sensu.
Ale...
mam genialną propozycję:
Kup sobie MP3-Playera i wgraj kupiony za 200 PLN kurs nauki języka (obojętnie jaki) i słuchaj sobie. Wtedy nie musisz klepać, ale będziesz miał zajęcie podczas naciskacza guziczków. To lepsza frajda niż nauka.
Po 2 tygodniach jesteś na poziomie F3.
A, dla sprawdzenia swojego własnego poziomu odmień przez przypadki w liczbie mnogiej i pojedyńczej tylko dwa czasowniki i wpisz je tutaj. Są to: umarmen oraz übergeraschen. To wystarczy,
Zaczynam od tego od czego mi się podoba. Jeśli komuś innemu się to nie podoba, ma prawo to zignorować, nawet istnieje taka wielce przydatna funkcja. Polecam.
Cytat:
Dla ciebie każda odpowiedź jest po prostu bez sensu.

Muszę się zgodzić, udzielona przez ciebie prawdopodobnie tak.
Cytat: Karcharot
...mógłby mi ktoś powiedzieć co z gramatyki po kolei klepać? P
No, to. Przecie sam pytasz. Bierzesz coś, czy jak? Wtedy, sorki. Masz prawo.
ja bym zaczela od odmiany rodzajnikow der die das w lp i w lm oraz odmiany czasownikow w czasie terazniejszym
Dziękuję Ci, halinko!
prosze niunielku
Temat przeniesiony do archwium.