Na co zwracać uwagę?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem uczniem 2 liceum( klasa z rozszerzonym niemieckim 8h tyg.). Chciałbym w przyszłym roku spróbować sił na olimpiadzie z języka niemieckiego. Robiłem przykładowe testy i mój średni wynik to 40-50%, więc nie jest to dużo, gdyż potrzeba minimum 85%. Na co zwracać dużą uwagę podczas nauki pod olimpiadę, bo nie ukrywajmy- nie jest to taka naturalna nauka. Co słuchać, oglądać, czytać itd Póki co bardzo dużo czytam- niemieckie książki, gazety, piszę z rodowitymi niemcami, oglądam niemieckie wiadomości, filmy, vlogi oraz robię jak najwięcej gramatyki. Czy pójść juz teraz do nauczyciela niemieckiego? Na wakacje jadę na 3 miesiące do Niemiec do pracy( będę pracował z Niemcami) Przy tak dużej nauce jestem w stanie przejść dalej? Wiele osób mnie będzie krytykować, ale po prostu już sam nie wiem co robić :D. Dziękuję za odpowiedzi.
Oto odpowiedź:
napisz to wszystko po mniemniecku, aby zobaczyć co umiesz i doradzić.

W Niemczech nie możesz powiedzieć Niemcowi, że masz 40-50%.
Powiedzieć możesz, ale nawet, jak powiesz 85% - nic nie zdziałasz.
TV, YT i koleżanka z Austrii już nie pomagają?
Jasne, kobieto?
edytowany przez heniekh: 14 lut 2019
W twoim tempie, to matura ciebie przegoni. Nie przepracuj się, kobieto.
Ich bin ein Schuler der-2 Klasse Lizeum. In der nachsten Jahr mochte ich an Deutschsprachige Olympiade teilnehmen. Ich machte beispielhafte Teste und ich hatte durchschnitt 40-50%, also ist es nicht so viel, weil es minimum 85% erforderlich ist. Worauf soll ich Aufmerksam machen, um sich auf die Olympiade vorzubereiten( Was ist am wichtigsten?) Es ist naheliegend, dass es nicht naturliche Lernen ist. Was soll ich lesen, horen, fernsehen uzw. Bim zum heutigen Tag lese ich viel- deutsche Bucher, Zeitungen, schreibe ich mit Deutsche, sehe ich Nachrichten oder vlogs an, mache ich auch Grammatikubungen. Soll ich zum Deutschlehrer gehen? Im Urlaub habe ich die Absicht, in Deutschland 3 Monaten zu arbeiten( Ich werde mit Deutsche arbeiten) Wenn ich viel lerne, habe ich eine Moglichkeit, nachste Ettape zu kommen( Ich bin nicht sicher dieser Satz) Einfach weiss ich nicht, was ich tun soll. Vielen Dank fur Ihre Antworte.
PS. Ich bin ein Mann :D, Du musst lesen lernen. Ich habe nach einem Rat gefragt. Ich hatte fruher die Arbeit in Deutschland geplannt und sie hat keinen Einfluss zu meine Bildungsentscheidungen. Ich wundere mich, warum viele Menschen in diesem Forum roppig sind.
Kobieto, niemiecki bez umlałtów, to, jak stół bez jednej nogi. Taki czteronożny.
Nie pisz mi tylko, że nie masz niemieckich literek. Każdy alfabet jest w kompie możliwy.
Załatwmy najpierw jedno, jeżeli jeszcze masz ochotę na niemiecki.
Nie musisz.
Nie każdy musi zdać maturę z niemca na 85%.

P.s.: Ich kann sehr gut lesen und auch verstehen.
In deinem Profil steht:
Płeć: kobieta.
Haschme?
edytowany przez heniekh: 14 lut 2019
Naucz się czytać niedobitku. Mówię o olimpiadzie, a nie o maturze która jest śmiesznie prosta. zastanów się co piszesz i wróć do Kindergarten
To, dawaj. Nareszcie piszesz o mnie. Nie było tak od razu?
Pokłócimy się trochę, dobitku. A, co?
ich verstehe euch nicht
ty gosiaczku nie musisz, ine musisz
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie