samodzielne początki

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ochotę zacząć uczyć się nowego języka.Angielski znam dość dobrze więc chcę uczyć się niemieckiego.Ale nie wiem od czego zacząć.Jakie są dobre programy i ksiązki do niemieckiego dla początkujących?

pozdrawiam
Kasia
osobiscie nie polecam ci nauki niemieckiego - jest zmudny, brzydki, slowka wchodza ciezko , a jedyna zaleta to chyba przydatnosc. jesli chcesz sie naprawde szybko nauczyc to wybierz jezyk, ktory ci sie podoba, zwlaszcza polecam ci np. wloski czy hiszpanski. malo osob sie ich uczy ale to nie znaczy ze sa mniej przydatne czy trudniejsze, wrecz przeciwnie. mozesz na poczatek zaczac sama z jakichs ksiazek. zobaczysz ze znajac jeden z tych mniej znanych jezykow bedziesz miala lepsze perspektywy itp. serdecznie pozdrawiam i zycze przyjemniej nauki :)
Hej
Dzięki za radę. Sama zastanawiałam się między niemieckim i hiszpańskim.Sądzę,że masz rację.Gdy zaczęłąm uczyć się obu zrozumiałam, że nawet w nauce słówek niemiecki jest trudniejszy.Zacznę hiszpański i zobaczę jak mi pójdzie.

serdecznie pozdrawiam
swietny wybor . wiesz chyba ze znaczna czesc slow w tym jezyku jest podobna do an(g)ielskich, moja siostra sie go uczy wiec wiem. latwo ci pojdzie jego nauka, tak mysle. poza tym pewna naczuycielka, znajaca je oba, twierdzi ze hiszpanski jest prostszy od anielskiego, wiec bedziesz miala raczej wiecej przyjemnosci niz pracy, tak czy owak, zaden jezyk nie jest latwy. pa :)
Hej
Zaczęłam uczyć się hiszpańskiego.Jest rzeczywiście łatwiejszy i lepiej brzmi niż niemiecki. Jeszcze raz dziękuję za radę.Przenoszę się więc na stronę z hiszpańskim.To może napisz mi jakie są dobre programy i książki do hiszpańskiego.Posiadam super memo do hiszpańskiego oraz hiszpański w 30 dni z kasetą.Myślę, że na razie wystarczy.

pozdrawiam
no ja w ogole nie wiem czym jest supermemo :) jak sie domyslam to jakis program multimedialny. wiec ja sie zachwycam francuskim juz od 3 miesiecy. korzystalem z ksiazki dla poczatkujacych w jeden miesiac z serii Pons. jest wprost swietna. nie mam pojecia jak stoi ta seria w innych jezykach ale wydaje mi sie ze rownie dobrze bo znam osoby ktore maja i nie narzekaja :). teraz jestem w trakcie przerabiania samuczka z tego samego poziomu ale w 3 miesiace. wydaje mi sie ze nauczylem sie naprawde sporo. rzeklbym nawet ze umiem wiecej niz statystyczny uczen po 1 roku francuskiego w liceum. tak wiec jesli chcesz sie szastnac i nie wiesz co kupic to polecam ci wlasnie hiszpanski w 1 miesiac/3 miesiace dla poczatkujacych.
Masz rację to program do nauki hiszpańskiego.Espanol para ti jest naprawdę bardzo dobry.Uczę się nie tylko słówek ale i całych dilaogów.Składa się z 24 lekcji.Ma też dużo ćwiczeń.
Zgadzam sie również z tym że wydawnictwo Pons wydaje bardzo dobre materiały do nauki języków.Na razie posiadam materiały do hiszpańskiego z wydawnictwa Langenscheidt.Dziś kupiłam Gramatykę hiszpańską z ćwiczeniami z tego wydawnictwa i uważam że jest naprawdę dobre.

pozdrawiam
a może jednak ktos poleciłby podreczniki do nauki j. niemieckiego dobre dla poczatkujacych. Musze sie nauczyc j. niemieckiego w stopniu podstawowym albo i wiekszym w ciagu 8 mies. Czy wogóle jest to mozliwe. Chce uczyc sie sama i na kursie.
wydawnictow berlitz, langenscheidt no i oczywiscie pons. poszukaj, to sa spoko samouczki :D
!Hola! Do samodzielnej nauki hiszpańskiego gorąco polecam \"Język hiszpański dla początkujących\" Oskara Perlina. Spoko jest:) Pa pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.