nauka samodzielna-dobry sposob!

Temat przeniesiony do archwium.
heeeej! wymyslilam dobry(to znaczy: mnie sie tak wydaje) sposob nauki jezykow obcych. od razu informuje ze mozna z niego kozystac gdy nie mamy podrecznikow. a wiec tak:
ten sposob to system kilkunastu lub wiecej lekcji. nlezy przy uzyciu stron internetowych, podrecznikow lub innych dostepnych nam materialow opracowac kilkanascie kartek zadan, gramatyki i cwiczen. np. lekcja 1:
odmiana czasownikow przez osoby+cwiczenia+SLOWKA.lekcja 2: podstawowe zwroty+SLOWKA.no i wlasnie slowka. bardzo wazny element!!!musimy przygotowac podstawowy zestaw ktorego sie bedziemy uczyc.
powiedzmy ze nauka materialu przygotowanego na kazdej z tych lekcji zabieze nam godzine. w ten sposob 15 lekcji= 15godzin. to nie duzo, a pozwoli nam opanowac material na poziomie podstawowym(ale to tez zalezy jak beda te lekcje wygladac!!!)
efektywnosc tego rodzaju nauki zalezy jednak rozwiez w duzej mierze od tego czy mamy zdolnosci jezykowe i szybko przyswajamy jezyki. wazne jest tez czy naprawde CHCEMY sie nauczyc jezyka, bo jesli nie to nici z planu.
niestety nie mozemy tu cwiczyc wymowy wiec przydadza sie strony z wymowa, dialogami lub tez kanaly TV po niemiecku.
osobiscie sie ucze tym sposobem i mi bardzo dobrze idzie. wymyslilam go pare dni temu i juz widze efekty. ale jak mowie NIE KAZDY BEDZIE SIE UCZYC W TAKIM SAMYM TEMPIE. jednym nauczenie sie 1 lekcji moze zajac 15minut innym 1,5 godziny.
ale uwazam ze to dobry pomysl. sama opracowalam lekcje dla siebie w wordzie i jestem baaardzo zadowolona.
daje tu jeszcze kilka adresow ktore sie moga przydac:
GRAMATYKA I CZASY:

http://filo.pl/niemiecki/view.php?s=4&d=7&deep=1

http://www.e-niemiecki.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_niemiecki#Przypadki

WYMOWA I DIALOGI:
http://www.bbc.co.uk/languages/german/lj/

mam nadzieje ze to wam w czyms pomoze!!!
pozdroffki!
piszcie czy uwazacie ze to dobry sposob czy nie!
Nie wiem czy to dobry sposób. W sumie dobrze by było gdyby same podstawy zostały ci wytłumaczone przez jakąś osobę wtedy mogłabyś się mniej więcej orientować czego później szukać w necie (i proces byłby szybszy). Jednakowoż sądzę że na średniozaawansowanym poziomie lepiej nie tracić czasu na przegrzebywanie www tylko wziąść podręcznik (jej zakup wydaje sie nieunikniony) i sie uczyć.
Mój przepis na sukces? Daje korepetycje mojej mamie na poziomie FCE. To są porządne 3 godziny (nie kłamię! tyle jedna lekcja trwa) w soboty, niedziele i dni wolne (święta itd). Mimo iż jestem na poziomie advanced to jednak wiele sobie przypominam, uczę sie coraz to nowych słówek (najczęściej omawiamy prasę anglojęzyczną).............i zgadnij czemu jestem najlepsza z gramatyki w klasie?? :P
Jeśli masz może młodsze rodzeństwo albo mamę pełną zapału do nauki - droga wolna!!
Dla mnie rowniez samodzielna nauka to najlepszy sposob na przyswajanie wiedzy jezykowej. Rzadko zdarza sie na kursach, grupa i prowadzacy , ktorzy przez ani jedna 1/2 godziny sie nie obijają. czasem maja tylko tresciwego materialu przygotowanego na 40 minut (bo tyle zajeloby mi go przyswojenia) a reszta to zabawy, ktorych na lekcjach za ktore place nie cierpie. Jednakze nie wykluczam, zwlaszcza na początku nauki, zasiegniecia pomocy nauczyciela. Jednak najwiecej poglebic wiedzę mozna uczac sie samemu, bo zaden nauczyciel tego nam do glowy nie wbije. Każdy ma inne tempo nauki, dla mnie np. zadania gramatyczne na kursie sa przerabiane za wolno- tzn daja za wiele czasu np. na przerobienie kilku zdań i dlatego jak skoncze to wkuwam inne slowka zeby nie tracic czasu- ale niestety taki to urok lekcji grupowych. Natomiast za ważne uważam kursy przygotowujące do egzaminow. Uczeszczanie na kursy czesto daje efekt samooszukiwania sie ze sie uczymy, a tak na prawde bez samodzielnego wysilku tracimy tylko zainwestowaną kasę i czas.
Tak jak poprzednicy :) nie wiem czy to dobry sposób.

Ja ucze się samodzielnie z podręczniekiem "Alles Klar" + "Alles Klar Grammatik" i jak na razie idzie mi całkiem dobrze. Do tego mam specjalny zeszyt do którego zapisuje nowe słówka i zwroty po każdej lekcji. Zawsze przerabiam jeden Kapitel a potem robie sobie z niego powtórke. Tak samo jak w podręczniku jest coś o gramatyce to zawsze doczytuje w "Alles Klar Grammatik" - jest w niej wszystko ładnie wyjaśnione i są ćwiczenia.

Podręcznik kosztuje grosze bo bodajże 20 zł za 1 część (w tym równierz ćwiczenia) (na początek nie musisz przecież kupować wszystkich). Więc nie jest to duży wydatek. Ostatnio zastanawiam się czy nie wziąść korepetycji, żeby móc porozmawiać z kimś w tym języku, oczywiście w celu poprawienia wymowy etc.

Na pewno dużo też daje czytanie niemieckich tekstów, słuchanie radia, oglądanie telewizji - ale ten sposób jest już raczej przeznaczony dla bardziej zaawansowanych.
Ja polecam jeszcze słuchanie, Delfin - ale wersja niemiecka (do tego 8 płyt CD) jest naprawde fajny, korzystam i jestem zadowolony. Ta gramatyka alles klar tez mi sie podoba, przynajmniej nie zabija chęci do nauki, tak jak Bęza.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa