Proszę o sprawdzenie - mój tydzień.

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o sprawdzenie i poprawienie błędów. Zamieszczam tekst po polsku i po niemiecku, jednak nie zawsze sugerowałam się tym po polsku:) z góry dziękuje:*


Ostatnio mam bardzo mało wolnego czasu. Całe dnie spędzam w szkole. Gdy przychodzę najczęściej odrabiam lekcje, siedzę przy komputerze lub czytam książki. W środy mam dodatkowe zajęcia z historii. W weekend odstresowuję sie. W piątek wieczorem idę na spacer lub dyskotekę. W soboty zawsze chodzę do miasta, a w niedzielę do kościoła. Co niedziele wieczorem wychodzę również na spacer.

Letztens habe ich sehr wenig freizeit. Ziemlich ganz Tag bringe ich in der Schule ver. In das Haus ofters mache ich die Hausgaben, surfe in Internet oder lese der Buch. Jeden Mittwoch habe ich nachträglich Unterricht mit Geschichte. Am Wochenende entspanne ich. Fraitags Nachmittag gehe ich in die Disco, oder der Spaziergang. Samstags immer gehe ich in Einkaufen. Sonntags gehe ich in der Kirche. Am nachmittag gehe ich auch in der Spaziergang.
jednak nie zawsze sugerowałam się tym po
>polsku:)

I bardzo dobrze, nie chodzi przecież o tłumaczenie, ale żeby coś opowiedzieć od siebie.

Może tak:

Neuerdings habe ich sehr wenig Freizeit. Fast den ganzen Tag bin ich in der Schule. Zuhause mache ich die Hausgaben, surfe in Internet oder lese ein Buch. Jeden Mittwoch habe ich nach der Schule noch Geschichtsunterricht. Am Wochenende entspanne ich mich. Freitag Nachmittag gehe ich in die Disco oder spazieren. Samstags gehe ich immer einkaufen. Sonntags gehe ich in die Kirche. Am Nachmittag gehe ich auch spazieren.
a poza tym jest dobrze tak?:d nie za duzo np tego gehe ich się powtarza? i nie za często szyk przestawny jest?:d bo nie wiem czy to błąd czy nie?
Nie, wydaje mi się, że szyk tu nie razi. Można spróbować zastąpić to gehe ich, np.
Einkäufe machen, einen Spaziergang machen
czyli np. Samstags mache ich immer Einkaufe:) Dziekuje slicznie:* A jeszcze jedno, uwazasz ze to wypracowanie moze byc jak na kogos kto jest w I lo?:>
Nie wiem :-) Może dopisz coś na wszelki wypadek ;-). Np. uzupełniając o dodatkowe informacje te zdania, które już masz, żeby nie były takie krótkie i monotonne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie