Proszę o pomoc w sprawdzeniu mojego wypracowania.

Temat przeniesiony do archwium.
Erläutere die Gleichung: Schule = Job = Erfolg = Geld = Achtung = Glück und nimm dazu Stellung. (ca. 150 Wörter)

Witam, mam do napisania prace na powyższy teamt. Poniżej napisałem pracę po polsku a potem spróbowałem przetłumaczyć ją na niemiecki, proszę o sprawdzenie mojego tłumaczenia i poprawienia błędów, ponieważ nie jestem najlepszy z niemieckiego.

Kiedy przychodzimy na świat nie umiemy robić wielu rzeczy, na przykład: czytać, pisać, mówić czy chodzić. Tego wszystkiego uczymy się wraz z wiekiem. Pierwszy raz idziemy do szkoły kiedy mamy 7 lat. Zaczynamy w ten sposób jeden z ważniejszych etapów w swoim życiu. Przez wiele lat poświęcamy się nauce, która przygotowuje nas do dorosłego życia. Dzięki niej osiągamy w życiu wyznaczone cele. Niektórzy już w szkole średniej zaczynają pracować dorywczo, aby odciążyć naszych kochanych rodziców. Pieniądze zarobione w ten sposób pomagają nam w utrzymaniu siebie, czy pozwalają nam zaspokoić swoje potrzeby. Kiedy dobrze wykonujemy swoją pracę, możemy awansować na wyższe stanowisko. W ten sposób odnosimy sukces za sukcesem. Dzięki temu zarabiamy więcej pieniędzy. Uczymy się odpowiedzialności, samodzielności, aż w końcu stajemy się niezależni. Z biegiem czasu nasze otoczenie zaczyna nas szanować. Doprowadza to w końcu do tego, że jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć to co w życiu zaplanowaliśmy. Te szczęście, na które sobie zapracowaliśmy będzie pomagać nam w życiu przez cały czas.

Wann wir kommen auf der Welt wir können keine viele Sachen machen, zu dem Beispiel: zu lesen, zu schreiben, zu sprechen ob zu gehen. Wir diesen alles lernen in mal mit dem Alter. Erst mal geht in die Schule wann sind 7 alt Jahre. Wir fangen in dieser ein Art aus den wichtigeren Etappen in seinem Leben an. Wir widmen uns durch viele Jahre einen Unterricht, den bereiten uns auf die Erwachsene des Lebens vor. Dank ihr erreichen wir in dem Leben bestimmte Ziele. Mancher schon fangen in der Hauptschule gelegentlich, um unser Lieber der Eltern zu entlasten zu arbeiten an. Verdiente in dieser Art Geld uns helfen in dem Halten sich, ob uns zu befriedigen erlauben sein Bedürfnisse. Wenn wir gut seine Arbeit tun, können wir aufsteigen auf der größeren Position. Wir bringen in dieser Art einen Erfolg hinter dem Erfolg zurück. Dank das verdienen wir mehr Geld. Wir lernen eine Verantwortung, Selbstständigkeit, bis wir endlich werden unabhängig. Mit Lauf einer Zeit unsere Umgebung zu respektieren fängt mit uns an. Das kriegt endlich darin, dass wir sind sehr glücklich, dass es uns spielte hin erreichen wir dieses was planten in dem Leben. Dieses Glück, auf dem sich wird uns in dem Leben durch die ganze Zeit zu helfen ab schuften.
zamiast "wann" powinno byc - szyk kncowy (Wenn pozdmiot....czasownik,czasownik podmiot....) albo (Wenn podmiot......czasownik.) "Zum Beispiel" powinno byc.

"Zum ersten mal"-pierwszy raz ciagle (zu) dajesz niepotrzebnie. W ogole po co operujesz takimi dlugimi zdaniami. Lepiej konkretnymi, prostszymi, latwiej przetlumaczyc. Moze ktos Ci to dokladniej sprawdzi. Dla mnie jest to pogmatwane:)
Dzięki Gosia, czy ktoś jeszcze pomoże? Fajnie by było jak by ktoś poprawił całe wypracowanko...
bardzo proszę o pomoc, potrzebne mi to na jutro :(

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia