SPRAWDZENIE meine hausaufgabe - SCHNELL !!

Temat przeniesiony do archwium.
pytania do textu:
1.w passierte der Unfall?
2. wie viele Verletzten gab es?
3.wie ist es passiert?
4.womit fuhr der bruder von Anne?
5.was ist ihm passiert_?
6. Warum kam es zu diesem Unfall?

text:
Kochana Claro,
Musze ci napisać, co ostatnio przeżyłam. Siedziałam w domu i czytałam interesującą książkę. Radio na szafie grało cicho muzykę. Wtedy przyszła wiadomość. Nie wysłuchałam.
Rozmówca nagle powiedział:"...ciężki wypadek drogowy n skrzyżowaniu Bachstrasse i Bergstrasse. Ciężarówka zderzyła się z tramwajem linii 22. Było 12 ciężko i nieokreślona liczba lekko rannych..."
Moje serce skurczyło się. Linią 22 jeździł zawsze mój brat ze szkoły do domu. Rzuciłam spojrzenie na zegarek. W pół do trzeciej. Peter musiał przecież być już od dawna w domu - pomyślałam. Nie wiedziałam, co miałam robić. Nagle zadzwonił telefon.
Usłyszałam kobiecy głos w aparacie:"Tutaj miejski szpital. Moment, przełączę dalej." Zrobiło mi sie niedobrze... Potem usłyszałam głos Petera: "Anne, tramwaj, którym jechałem, miał kolizję..." Krzyknęłam:"A ty? Co z tobą? Powiedź w końcu coś!" Peter odpowiedział spokojnie:"Nic mi się nie stało, tylko parę otarć skóry. Zostanę tu w szpitalu wyleczony. Mam tylko kilka plastrów na twarzy. Więc do zobaczenia wkrótce"
Carla, nie wiesz jak się czułam... gdy mama wróciła z pracy, mogłam jej już wszystko powiedzieć. Szybko przyszedł tez Peter i opowiedział nam, jak to się stało. Kierowca ciężarówki nie zauważył przepisów drogowych. Jechał za szybko,wpadł w poślizg i nie mógł zahamować swoim samochodem. On należał tez do ciężko rannych. Naturalnie przyszło dużo karetek i zabrało wszystkich rannych do szpitala. Ktoś poinformował tez policję, dlatego przybyli tak szybko. Peter czuje się dobrze, ale musi kilka dni zostać w domu.
Domyślam się, żę on będzie teraz bał się jeżdżenia tramwajem.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Anna

Moje odpowiedzi:
1. Der Unfall passierte auf der Kreuzung Bachstasse und Bergstrasse
2.Es gab zwölf Schwer- und zahlreche Lechtverletzte
3.der Lastwagenfahrer fuhr zu schnell, geriet ins Schleudern und konnte seinen Wagen nicht bremsen.
4.Der Bruder von Anna fuhr mit der Strassenbahn
5.Ihm ist nichts passiert ausser ein paar Abschürfung
6.Es kam zu dem Unfall, denn der Lastwagenfahrer beachtete die Verkehrsregeln nicht.

PROSZE O SZYBKIE SPRAWDZENIE, ZALEZY MI BARDZO !!

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia