Proszę o sprawdzenie.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |
1.Österreich ist ein Staat in Mitteleuropa.
2. Dieses Land grenzt mit sieben Ländern.
3. Österreich hat knapp 8 Milionen Einwohner und ist in neun Bundesländer eingeteilt.
4. Der größte Fluß ist die Donau und der höchste Berg ist der Grossglockner.
5. Dieses Bundesrepublik ist für Alpen, Wolfgang Amadeus Mozart, "Stille Nacht, Heilige Nacht" oder Winer Walzer berümt.
6.Die Hauptstadt von Österreich ist Wien.
7. Das ist seh eine schöne Stadt mit die zahlreichen Sehenswürdikeiten z.ß. das Schloss Schönbrunn oder der Stephansdom.
8. Alle Touristen sind von beindruckt der Sachertorte oder das Winer Schnitzel.
9. Tirol ist auch in Österreich sehr bekannt und interessante.
10. Es ist im Winter für Skifahrer attraktiv.
11. Ich möchte Österreich besuchen.
1. Österreich ist ein Staat in Mitteleuropa.
2. Dieses Land grenzt an sieben Länder.
3. Österreich hat knapp 8 Millionen Einwohner und ist in neun Bundesländer unterteilt.
4. Der größte Fluss ist die Donau und der höchste Berg der Großglockner.
5. Diese Bundesrepublik ist für die Alpen, Wolfgang Amadeus Mozart, „Stille Nacht, Heilige Nacht“ oder den Wiener Walzer berühmt.
6. Die Hauptstadt von Österreich ist Wien.
7. Das ist eine schöne Stadt mit zahlreichen Sehenswürdigkeiten z. B. das Schloss Schönbrunn oder der Stephansdom.
8. Alle Touristen sind beeindruckt von der Sachertorte oder dem Wiener Schnitzel.
9. Tirol ist auch in Österreich sehr bekannt und interessant.
10. Es ist im Winter für Skifahrer attraktiv.
11. Ich möchte Österreich besuchen.
vielleicht - der längste Fluss
Mokotow chciałabym Cię strasznie prosić o przetłumaczenie tych dwóch zdań jeśli możesz:
"w razie czego/ewentualnie dałbyś radę mi pomóc w przeprowadzce,tzn przewieźć moje rzeczy do ciebie?-jesli oczywiście będziesz miał czas"
" i chciałam zapytać czy będzie to duży problem jeśli czasem będzie mnie Ala odwiedzać? będziesz miał coś przeciwko?"
zwischen Berg und der Großglockner -ist- inaczej nie mamy drugiego zdania wspolrzednego
masz szczescie ze cie tatus nie dopadl czekaj na swojej stronie i juz
Das ist nicht nötig
auch hier eher der "größte". Da geht es um die Wassermenge pro Minute, nicht um den Flußlauf
tut mir leid. Mokotow übersetzt nicht.
przeczytaj to zdanie uwaznie i wtedy ci to samo wpadnie zwroc uwage na Inhalt tego zdania
ich bleibe trotzdem bei meiner Meinung
przy rzekach chodzi o dlugosc a nie o Wassermenge
tu nie chodzi o twoj poglad tylko sematyczna i synaktyczna poprawnosc
to zdanie brzmi Najwieksza rzeka jest Dunaj i najwyzsza Gora Großglo.
Haste Recht.
Der längste Fluss ist Donau und der höchste Berg ist Großglockner.
Mój rodowity właśnie potwierdził, że masz rację, Moko. Diego musi postawić na swoim i tyle.
nur so nebenbei:

"Najwieksza" ungleich "längster"
SCNR:

Mój rodowity = klingt wie ein Haustier
Mam pisać "Niemiec, ktory siedzi obok mnie"? :D
mysle moko ze nie potrzebne sa karczemne awantury a jestesmy na tyle swiadomi ze nie chodzi tu o racje tylko o to co jest logiczne i prawidlowe i zeby dzieciom zle rozwiazanych zadan podawac nie polegaj na tym co inni mowia tylko posluguj sie tym co sie nauczyles analizuj i stawiaj diagnoze ale poparta twoja wiedza a nie emocjami a wtedy zobaczysz ze wszxstko jest duzo prostsze,jestes bardzo pracowity i z niemieckiego du hast es drauf, ale mimo wszystko trzeba czasami dokladniej popatrzec
nie rozumiem o co chodzi, nie pamietam jak sie w polsce mowilo najwieksz czy najdluzsza rzeka, ale w niemczech mowi sie der längste Fluss,
...und wenn schon, dann "DIE Donau", heidanei!
wejdz na niemieckie google i wpisz der größte Fluss a wyjda texty tylko z der längste Fluss i wtedy wiesz 100% jak mi nie wierzysz
Bzdura. Hasło "der größte Fluss" ma - cytuję - Ungefähr 263.000 Ergebnisse.
Od kiedy ty sie na google powołujesz? :D

*die* Donau
Po polsku i po niemiecku poprawne są obie wersje.
chyba jestem slepa bo w textach w google de widze tylko der längste Fluss
ale moze na stronie 2000 kto wie?
setz doch mal den Suchbegriff in Gänsefüßchen: "der längste Fluss"
moko ja to po prostu wiem i chcialam ci na google de pokazac texty literackie we wszystkich textach stoi der längste Fluss w razie jak bys mi nie wierzyl,to podaje ci orginalne niemieckie przyklady nie wiem czy na tyle znasz jezyk zeby te texty swobodnie i ze zrozumieniem czytac ale te trzy slowa sa grubo napisane
Diego, Moko się pomylił. Wstaw w cudzysłowie "der größte Fluss" to znajdziesz.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 35
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia